Bildet under til venstre viser dronning Berengária av Danmark (prinsesse av Portugal), Anna Sofias formoder sin flette fra graven i St. Bendts kirke. Foto Christian Sand. Les mer

  

 

Forfedre - Hurtigvalg »

 

Listen er ikke uttømt og angir Anna Sofias far, Nils August Carlsson sine forfedre. Det er uproblematisk å avdekke et hundretalls nye navn. Det er imidlertid prioritert utfyllende informasjon om avdekkede forfedre fremfor nye.

 

(Geir Winnæss - November 2012)

 

 

1. - Yngste sønn, mellomste sønn og eldste sønn (Anna Sofias oldebarn)

 

  • Arne Storm Michelsen
  • Eldste datter (Anna Sofias sønnedatter)
    • Asbjørn Oscar Rüno Hansen (Anna Sofias sønn)
    • Signe Hoel

 

1. - Yngste sønn, Jan-Owe Gulbrandsen og eldste sønn (Anna Sofias oldebarn)

 

  • Egil Gulbrandsen
  • Anne-Lise Rüno Hansen (Anna Sofias sønnedatter)
    • Asbjørn Oscar Rüno Hansen (Anna Sofias sønn)
    • Signe Hoel

 

1. - Anders, Pål og Geir Winnæss (Anna Sofias oldebarn)

 

  • Svein Thoralf Winnæss
  • Gro Beate Rüno Hansen (Anna Sofias sønnedatter)
    • Asbjørn Oscar Rüno Hansen (Anna Sofias sønn)
    • Signe Hoel

 

1.6. - Anna Sofia Gramén

 

  • Nils August Carlsson
    • Carl Gustav Löwenhielm Les mer
    • Kajsa Nilsdotter
  • Josephina Maria Fredrika Koch
    • Emanuel Christian Koch
    • Eleonora Wilhelmina von Krusenstierna Les mer

 

Löwenhielm-grenen

 

1.6.1. - Fredrik Löwenhielm Les mer

 

 

1.6.1.1. - Gudmund Erlandi Norenius Les mer

 

  • Erlandus Gudmundi Les mer
  • Anna Eriksdotter Kax
    •  Ericus Olai Kax
    •  Maria Svensdotter

 

1.6.1.1.5. - Olaus Kaxe

 

1.6.1.1.7. - Olof Larsson

 

1.6.1.1.8. - Lussi NN

 

1.6.1.2. - Elisabeth Flygge

 

  • Peter Flygge, till Bro Les mer
    • Chrispinius Flüge Lubecensis
  • Margareta Didriksdotter von Brehmen
    • Didrich von Brehmen
    • Margareta Larsdotter

 

1.6.1.2.5. - Hans von Brehmen

 

1.6.1.2.7. - Lars Joensson

 

  • Joen NN

 

1.6.1.2.8. - Margareta Hartmannsdotter

 

  • Hartmann Andersson

 

1.6.1.3. - Germund Cederhielm d.ä., till Möckelsnäs Les mer

 

  • Johan Olofsson
    • Olof NN
  • Elisabet Palma
    • Jonas Germundi Palma Les mer
    • Anna Nilsdotter

 

1.6.1.3.5. - Germundus Jonæ

 

1.6.1.3.7. - Nils NN

 

1.6.1.4. - Maria Christoffersdotter Stenqvist

 

  • Christophorus Siggonis
    • Siggo Christophori
    • Ebba Andersdotter
  • Elisabet Abrahamsdotter Lod
    • Abraham Petri Lod
    • Karin Månsdotter (Kula)

 

1.6.1.4.1. - Christoffer Siggesson

 

  • Sigge Falesson
  • Ramfrid Christoffersdotter

  

1.6.1.4.7. - Magnus Petri Nycopensis Les mer

 

  • Peder Pedersson Kula till Kappelnäs
    • Peder Månsson Kula

 

1.6.1.4.7.1. - Måns Eriksson Kule

 

  • Erik Kule
    • Johan Kule
  • Catharina NN

 

1.6.1.4.8. - Margareta Jönsdotter

 

  • Johannes Olai
  • Marta NN

 

1.6.1.5. - Hildebrand Claesson Uggla, till Knistad og Hammarsten Les mer

 

  • Claes Arvidsson Uggla, till Påarp, Domö og Lastorp Les mer
    • Arvid Claesson Uggla, till Sjögården, Lastorp, Påarp, Domö, Saleby og Grunnevad Les mer
    • Brita Michaelsdotter (Halvhjort af Ärnäs)
  • Ingrid Eriksdotter

 

1.6.1.5.1. - Claes Hansson Uggla, till Bossgården Les mer

 

  • Hans Pedersson Les mer
  • Ingeborg Johansdotter

 

1.6.1.5.2. - Kerstin Arvidsdotter (Drake af Intorp) Les mer

 

  • Arvid Knutsson Drake af Intorp till Torpa Les mer og Les mer
    • Knut Arvidsson Drake af Intorp Les mer
    • Kerstin Bengtsdotter (Kompan)
  • Anna Gustafsdotter Stenbock (äldre ätten)
    • Gustaf Olofsson Stenbock till Toftaholm Les mer
    • Ingrid Bengtsdotter (Vinstorpaätten)

 

1.6.1.5.2.1. - Arvid Jönsson Drake af Intorp (sparre över en stjerna) Les mer

 

  • Jöns Bengtsson (sparre) Les mer
    • Bengt Åbjörnsson (sparre)
  • Birgitta Erlandsdotter

 

1.6.1.5.2.1.1. - Åbjörn NN (sparre)

 

1.6.1.5.2.1.2. - Lucia Mathiasdotter (oxpanna (äldre Oxenstierna)) Les mer

 

  • Mathias Nilsson (oxpanna (äldre Oxenstierna)) Les mer
    • Nils i Långserum (oxpanna (äldre Oxenstierna))
    • Ingegerd Karlsdotter (Folkungaätten)

 

1.6.1.5.2.1.2.3. - Karl Bengtsson Döve (Folkungaätten) Les mer

 

  • Bengt Folkesson Snivil (Folkungaätten) Les mer
    • Folke den tjocke (Folkungaätten) Les mer
    • Ingegärd Knutsdotter av Danmark Les mer
  • Sigrid Ulfhild Björnsdotter Lakman
    • Björn Haraldsson Järnside av Danmark Les mer
    • Katarina Ingesdotter av Sverige Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.1. - Ingevald Folkesson (Bjälboätten) Les mer

 

  • Folke Filbyter (Bjälboätten) Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.3. - Knud 4 Svendsen den helige av Danmark Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.3.1. - Thorgils Sprakeleg Les mer

 

  • Styrbjørn Sterke av Sverige Les mer
    • Olof II Björnsson av Sverige Les mer
    • Ingeborg Thrandsdotter
  • Thyra Haraldsdatter av Danmark Les mer
    • Harald Blåtann av Danmark Les mer
    • Gyrid Olofsdotter av Sverige Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.3.1.1. - Bjørn den gamle Eriksson Sveakonge Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.3.1.3. - Thrand NN

 

1.6.1.5.2.1.2.3.3.1.5. - Gorm den Gamle av Danmark Les mer

 

  • Knud I Hardeknud av Danmark Les mer
    • Svend (Svein) NN

 

1.6.1.5.2.1.2.3.3.1.6. - Thyra Dannebod Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.3.1.7. - Olof II Björnsson av Sverige Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.3.3. - Svend 1 Tveskæg av Danmark Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.3.3.1. - Knud I Hardeknud av Danmark Les mer

 

  • Svend (Svein) NN

 

1.6.1.5.2.1.2.3.3.3.3. - Harald Klakk Halvdansson Les mer

 

  • Halfdan NN

 

1.6.1.5.2.1.2.3.3.3.5. - Nako av Obotritene Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.3.4. - Sigrid Storråde Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4. - Adela av Flandern Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1. - Balduin IV av Flandern Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1. - Arnulf I den store av Flandern Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.1. - Odoaker av Vlaanderengouw Les mer

 

  • Ingelram av Flandern Les mer
    • Liederik av Flandern Les mer
    • Rithilde av Franken

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.1.3. - Childebert III den rettferdige av Frankerne Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.3. - Karl II den Skallede av det tysk-romerske riket Les mer

 

  • Ludvig I den fromme av det tysk-romerske riket Les mer
    • Karl den store av det tysk-romerske riket Les mer
    • Hildegard av Vinzgouw Les mer
  • Judith av Bayern Les mer
    • Welf I av Altorf  Les mer
    • Heilwig den edle av Sachsen

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.3.1. - Pippin den yngre av Frankerriket Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.3.1.1. - Ansegisel Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.3.1.2. - Den hellige Begga av Andenne Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.3.1.3. - Childebrand

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.3.1.5. - St. Warinus av Poitiers Les mer

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.3.1.6. - Kunza av Trier (søster av Basinus, erkebiskopen av Trier)

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.3.2. - Bertrada av Laon Les mer

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.3.3. - Gerold I av Anglachgau Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.3.4. - Imma av Alamannien

 

  • Hnabi av Alemania Les mer
  • Hereswind 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.3.4.1. - Gotfrid av Alemania Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.3.4.2. - NN av Bavaria

 

  • Theodo V of Bavaria Les mer
    • Theodo IV av Bavaria
    • Fara av Lombardia
  • Regintrud av Austrasia Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.3.7. - Isanbart av Sachsen

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.3.8. - Theodrada av Franken

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.4. - Ermentrude av Orléans Les mer

 

  • Odo av Orléans Les mer
    • Erbio av huset Geroldonen Les mer
    • Geberga av Aquitanien
  • Ingeltrud av Fezensac

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.4.1. - Gerold av Anchelgau Les mer

 

  • Agilulf eller Hado av Vintzgau
  • Godogisel NN

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.4.2. - Imma av Alemannia

 

  • Hnabi av Alemannia Les mer
  • Hereswind NN

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.4.2.1. - Gotfrid av Alemannia Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.4.2.2. - NN av Bayern

 

  • Theodo II (V) av Bayern Les mer
    • Theodo IV av Bayern
    • Fara av Lombardia
  • Regintrude av Austrasia Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.4.3. - Wilhelm av Aquitanien Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.4.3.5. - Pipin av Herstal Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.4.3.6. - Alpaida Les mer

 

  • Childebrand de Bruyers
    • NN de Bruyers
    • Sigarde NN
  • Clotilde Alpais d'Heristal
    • Rippert d'Heristal

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.4.4. - Cunegunda

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.5. - Ethelwulf av Wessex Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.6. - Osburga Les mer

 

  • Oslac

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.7. - Æthelred Mucil Les mer

 

  • Æthelred Mucil
    • Mucel Gaini
  • Eadburga av Wessex

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.1.8. - Eadburga Saxe-Mercia

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2. - Adele av Vermandois Les mer

 

  • Heribert II av Vermandois Les mer
  • Hildebranda (Adela) av Neustrien
    • Robert I av Frankrike Les mer
    • Aélis (Adèle) av Maine

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1. - Pippin av Vermandois Les mer

 

  • Bernard av Italia Les mer
    • Pipin av Italia Les mer
    • Bertha av Toulouse
  • Cunigunda  av Laon

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.1. - Karl den Store av det tysk-romerske riket Les mer

 

  • Pipin den yngre av Frankerne Les mer
  • Bertrada av Laon Les mer
    • Heribert av av Laon Les mer
    • Gisela av Aquitanien

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.1.1. - Pipin av Herstal Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.1.2. - Chalpaida Les mer

 

  • Childebrand

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.1.3. - Liutwin Les mer

 

  • St. Warinus av Poitiers Les mer
    • Bodilon de Bourgogne
    • Sigrida (Marie) de Verdun
  • Kunza av Triers (søster av Basinus, erkebiskopen av Trier)
    • Klodulf av Metz Les mer
    • Childa av Metz

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.1.4. - NN av Wormsgau

 

  • Robert II av Wormsgau
    • Lambert I av Wormsgau
    • NN av Lombardiet
  • Théodrade

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.1.5. - Martin av Laon Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.1.6. - Bertrade den eldre av Prüm Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.2. - Hildegard av Vinzgouw Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.2.5. - Houching av Alemania Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.3. - William av Toulouse Les mer

 

  • Theodric av Autun og Toulouse Les mer
    • Forfalsket port til Merovingene (Da Vinci-koden)
  • Aldana av Frankerriket Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.3.5. - Pipin av Herstal Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.3.6. - Chalpaida Les mer

 

  • Childebrand

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.3.7. - Liutwin av Trier Les mer

 

  • St. Warinus av Poitiers Les mer
    • Bodilon de Bourgogne
    • Sigrida (Marie) de Verdun
  • Kunza av Triers (søster av Basinus, erkebiskopen av Trier)
    • Klodulf av Metz Les mer
    • Childa av Metz

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.3.8. - Willigarde av Bayern

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.4. - Guitbourga av Hornbach

 

  • Lambert av Hornbach
  • Gerberga av Laon

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.4.7. - Hugobert av Austrasia Les mer

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.4.8. - Irmina av Oeren Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.5. - William av Toulouse Les mer

 

  • Theodric av Autun og Toulouse Les mer
    • Forfalsket port til Merovingene (Da Vinci-koden)
  • Aldana av Frankerriket Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.5.5. - Pipin av Herstal Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.5.6. - Chalpaida Les mer

 

  • Childebrand

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.5.7. - Liutwin av Trier Les mer

 

  • St. Warinus av Poitiers Les mer
    • Bodilon de Bourgogne
    • Sigrida (Marie) de Verdun
  • Kunza av Triers (søster av Basinus, erkebiskopen av Trier)
    • Klodulf av Metz Les mer
    • Childa av Metz

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.5.8. - Willigard av Bavaria

 

  • Theodo av Bavaria Les mer
  • Folchaid av Salzburg

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.1.6. - Cunegonda

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.2. - Rotheide av Bobbio

 

  • Wala av Corbie Les mer
  • Rothlindis av Aquitanien (Rotlinde de Gellone)

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.2.1. - Karl Martell av Frankerriket Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.2.2. - Ruodhaid Les mer

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.2.5. - Theodric IV av Autun og Toulouse Les mer

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.2.6. - Aldana av Frankrike Les mer

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.2.7. - Lambert av Hornbach

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.2.8. - Geberge av Laon

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.5. - Robert den Tapre av Anjou, Paris og Tours Les mer

 

  • Rutpert III av Worms (Oberrheingau) Les mer
    • Rutpert II av Hesbaye Les mer
    • Theoderata
  • Wiltrud av Orléans Les mer
    • Hadrian av Orléans Les mer
    • Waldrada

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.5.1. - Thuringbert av Worms og Rheingau

 

  • Robert I av Neustria

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.5.5. - Gerold von Anglachgau Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.5.6. - Imma av Alemania

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.5.6.1. - Gotfrid (Godefroy) av Alemania Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.5.6.2. - NN av Bavaria

 

  • Theodo V (og II) av Bavaria Les mer
    • Theodo IV av Bavaria
    • Fara av Bavaria
  • Regintrud av Austrasia
    • Dagobert I av Austrasia, Franken og Burgund Les mer
    • Nanthild av Sachsen Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.2.6. - Adeleide av Tours Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.3. - Hermann Billung av Sachsen Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.4. - Oda av Sachsen Les mer

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.5. - Adalbart I av Ivrea Les mer

 

  • Anscar I av Ivrea Les mer
  • Volsia av Susa

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.6. - Gisela av Friuli

 

  • Berengar I av Italia Les mer
  • Bertila av Spoleto

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.7. - Bosso II av Toscana Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.1.8. - Willa av Burgund

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.2. - Otgiva av Luxemburg Les mer

 

  • Friedrich av Luxemburg Les mer
  • Irmtrud av der Wetterau Les mer
    • Heribert av der Wetterau Les mer
    • Irmtrud av Avalgau

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.3. - Robert II av Frankrike Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.3.1. - Robert I av Frankrike Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.3.1.1. - Rutpert II av Worms og Oberrheingau

1.6.1.5.2.1.2.3.4.3.1.3. - Hadrian av Orléans Les mer

1.6.1.5.2.1.2.3.4.3.1.4. - Waldrad von Widonen

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.3.2. - Beatrix av Vermandois Les mer

 

  • Heribert I av Vermandois Les mer
    • Pippin av Italia Les mer
    • Rothaide de Bobbio
  • Bertha av Morvois Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.3.3. - Heinrich I Fuglefangeren av Tyskland Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.3.5. - Mathilde den hellige av Ringelheim Les mer

 

  • Théodoric av Ringelheim
  • Reinhilde av Friesen

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.4. - Constance av Arles Les mer

 

  • Wilhelm I av Provence Les mer
  • Adelaide av Anjou Les mer
    • Fulko II av Anjou Les mer
    • Geberga av Orléans

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.5. - Bernhard I Billung av Sachsen Les mer

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.6. - Hildegard von Stade

 

  • Heinrich I von Stade
    • Lothar II von Stade
    • Swanhilde van Hamaland
  • Judith von der Wetterau
    • Udo IV von Wetterau
    • Cunégunda de Wermandois

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.7. - Heinrich av Schweinfurt Les mer

 

  • Berthold av Schweinfurt Les mer
  • Eilika von Walbeck
    • Lothar II von Walbeck
    • Mathilde von Arneburg

 

1.6.1.5.2.1.2.3.4.8. - Geberga von Henneberg

 

  • Otto von Henneberg

 

1.6.1.5.2.1.2.3.5. - Harald Eriksen Kejsa av Danmark Les mer 

 

 

1.6.1.5.2.1.2.3.6. - Ragnhild Magnusdotter av Norge

 

  • Magnus III Olavsson Berrføtt av Norge Les mer

 

1.6.1.5.2.1.2.3.7. - Inge d.ä. Stenkilsson av Sverige Les mer

 

  • Stenkil Ragnvaldsson av Sverige Les mer
  • NN Edmundsdotter av Danmark

 

1.6.1.5.2.1.2.3.8. - Helena Maer Les mer

 

1.6.1.5.2.2. - Ingegärd Petersdotter (Prika)

 

  • Peter Andersson Prika (stjärna)
  • Ingegerd Sigvidsdotter Ribbing
    • Sigvid Magnusson Ribbing 

 

1.6.1.5.2.2.5. - Magnus Bengtsson Ribbing

 

  • Bengt Sigvidsson Ribbing

 

1.6.1.5.2.2.6. - NN Pedersdotter (Porse)

 

  • Peder Knudsen Porse Les mer
    • Knud Porse

 

1.6.1.5.2.3. - Bengt Turesson (Kompan)

 

  • Ture (Sparre över blad)

 

1.6.1.5.2.4. - Märta Gunnarsdotter (Gylta)

 

  • Gunnar Nilsson Gylta till Påtorp
    • Nils Gylta
    • NN Andersdotter Prika
  • Märta Olofsdotter Oxehufvud (Bragde)
    • Olof Bosson Oxehufvud, till Hellerup
    • Kerstin Svensdotter Store, till Höglida

 

1.6.1.5.2.4.3. - Anders Prika i Gällstad

 

1.6.1.5.2.4.5. - Bo Persson Oxehufvud, till Hellerup

 

  • Per Tönnesson Båd till Hellerup
    • Tönnes Båd till Hellerup

 

1.6.1.5.2.4.6. - Magdalena Bengtsdotter Krabbe

 

  • Bengt Bengtsson Krabbe
    • Bengt Krabbe af Halland
    • Gunhild Bengtsdotter (sparre över blad)
  • Magdalena Bosdotter
    • Bo Olofsson

 

1.6.1.5.2.4.7. - Sven Magnusson Store, till Mossboda

 

  • Magnus Knutsson Store (Aspenäsätten) Les mer
    • Knut Jonsson (Aspenäs) Les mer
    • Katarina Bengtsdotter (Folkungaätt) Les mer
  • Helga Bengtsdotter Les mer
    • Bengt Elofsson (vingad pil) Les mer

 

1.6.1.5.2.4.7.3. - Johan Filipsson (Aspenäsätten) Les mer

 

1.6.1.5.2.4.7.4. - Ingeborg Svantepolksdotter Les mer

 

  • Svantepolk Knutsson Les mer
    • Knut Valdemarsson af Danmark Les mer
  • Bengta (Benedikta) Sunesdotter (Folkungaätten) Les mer
    • Sune Folkesson (Folkungaätten) Les mer
    • Helena Sverkersdotter av Sverige Les mer

 

1.6.1.5.2.4.7.4.1. - Valdemar II Sejr av Danmark Les mer

 

 

1.6.1.5.2.4.7.4.2. - Helena Guttormsdotter 

 

 

1.6.1.5.2.4.7.4.5. - Folke Birgersson (Folkungaätten) Les mer

 

  • Birger Brosa (Folkungaätten) Les mer
  • Birgitta Haraldsdatter av Norge Les mer
    • Harald IV Magnusson Gille av Norge Les mer

 

1.6.1.5.2.4.7.4.6. - Ulfhild NN

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7. - Sverker II Karlsson d.y. av Sverige Les mer

 

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.1. - Cornube Les mer

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3. - Håkon Finnsson av Tjøtta 

 

  • Finn Håreksson
    • Hårek (Øyvindsson) fra Tjøtta Les mer
    • Ragnhild Arnesdatter av Giske
  • NN Aslaksdatter
    • Aslak Erlingsson fra Sola
    • Sigrid Sveinsdatter av Danmark og Norge

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.1. - Øyvind Finnsson Skaldespiller Les mer

 

  • Finn Skjalge Øyvindsson
    • Øyvind Kåresson Lambe
    • Sigrid Sigurdsdotter på Sandnes
  • Gunnhild Halvdansdotter
    • Halvdan Jarl
    • Ingebjørg Haraldsdatter av Norge

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.1.1. - Berdla-Kåre Vemundsson 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.1.2. - Ekki NN 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.1.3. - Sigurd Grjotgardsson herse 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.1.5. - Gudrød Ivarsson av Dublin

 

  • Ivar Gudrødsson av Dublin Les mer

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.1.6. - NN Niallsdatter av Ireland

 

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.1.7. - Harald Hårfagre av Norge Les mer 

 

  • Halvdan Svarte Les mer
  • Ragnhild Sigurdsdatter Les mer
    • Sigurd Hjort Helgesson
    • Tyrne Haraldsdotter

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.1.8. - Åshild Ringsdatter Les mer

 

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.3. - Arne Armodsson 

 

  • Arnmod Arnvidsson

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.4. - Tora Torsteinsdatter

 

  • Torstein Egillsson Galge

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.5. - Erlings Skjalgsson Les mer 

 

  • Torolv Skjalg

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.6. - Astrid Tryggvesdatter Les mer

 

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.6.1. - Harald Hårfagre av Norge Les mer

 

  • Halvdan Svarte Les mer
  • Ragnhild Sigurdsdatter Les mer
    • Sigurd Hjort Helgesson
    • Tyrne Haraldsdotter

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.6.2. - Svanhild Øysteinsdatter Les mer

 

  • Øystein Jarl den rike

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.7. - Svein Håkonsson ladejarl Les mer 

 

  • Håkon Sigurdsson ladejarl av Norge Les mer
    • Sigurd Håkonsson ladejarl Les mer
    • Bergljot Toresdotter
  • Tora Skagesdatter
    • Skage Skoftesson

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.7.1. - Håkon Grotjgardsson ladejarl Les mer 

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.7.3. - Tore Teiande mørejarl Les mer

 

  • Ragnvald Øysteinsson Mørejarl Les mer
    • Øystein Ivarsson Glumra
  • Hild Rolvsdatter
    • Rolv Nevja

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.7.4. - Ålov Haraldsdatter Årbot

 

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.7.5. - Skofte NN 

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.3.8. - Holmfrid Eriksdotter av Sverige

 

  • Erik Segersäll av Sverige Les mer

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.4. - Brigida Ulfsdotter

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.5. - Toke Skjalmsen Hvide

 

  • Skjalm Hvide af Sjælland Les mer
  • Signe Asbjørnsdatter (Sprackling)
    • Asbjørn jarl (Sprackling)
    • Aelfled Alredsdotter

 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.6. - Gyda Haraldsdatter 

1.6.1.5.2.4.7.4.7.7. - Knud Eriksson Lavard av Danmark Les mer

1.6.1.5.2.4.7.4.7.8. - Ingeborg Mstislawna av Kiev Les mer 

 

1.6.1.5.2.4.7.4.8. - Benedikta Ebbesdotter (Bjälboätten)

 

  • Ebbe Sunesen Hvide af Knardrup Les mer
    • Sune Ebbesen Hvide til Knardrup Les mer
    • Cecilie NN

 

1.6.1.5.2.4.7.4.8.1. - Ebbe Skjalmsen Hvide Les mer

 

  • Skjalm Hvide af Sjælland Les mer
  • Signe Asbjørnsdatter (Sprackling)
    • Asbjørn jarl (Sprackling)
    • Aelfled Alredsdotter 

 

1.6.1.5.2.4.7.4.8.1.1. - Pallig Tokesen av Devonshire Les mer

 

  • Toke Gormsen

 

1.6.1.5.2.4.7.4.8.1.2. - Gunhild Haraldsdatter Les mer

 

 

1.6.1.5.2.4.7.4.8.1.5. - Ulf jarl Les mer

 

  • Thorgils Styrbjörnsson Sprakeleg Les mer

 

1.6.1.5.2.4.7.4.8.1.5.1. - Olof II Björnsson av Sverige Les mer

 

1.6.1.5.2.4.7.4.8.1.5.2. - Ingeborg Thrandsdotter

 

1.6.1.5.2.4.7.4.8.1.5.3. - Harald I Blåtann Gormsson av Danmark Les mer

 

1.6.1.5.2.4.7.4.8.1.6. - Estrid Margarete Svendsdatter af Danmark Les mer

 

  • Svend I Tveskæg Haraldsen av Danmark Les mer
    • Harald I Blåtann Gormsson av Danmark Les mer
    • Gyrid Olavsdotter av Sverige Les mer
  • Sigrid Storråde av Danmark Les mer

 

1.6.1.5.2.4.7.4.8.1.7. - Aldred av Northumbria Les mer

 

  • Eadwulf II av Northumbria Les mer

 

1.6.1.5.2.4.7.4.8.2. - Ragnhild Bifronsdotter af Danmark

 

1.6.1.5.2.4.7.7. - Elof Ingridsson

 

1.6.1.5.2.4.7.8. - Kristina Sigurdsdotter

 

  • Sigurd II Haraldsson Munn av Norge Les mer
    • Harald IV Magnusson Gille av Norge Les mer
    • Tora Guttormsdatter
  • Gunnhild Gudmundsdotter (Stadheim og Giske)
    • Gudmund NN
    • Sigrid Giske

 

1.6.1.5.2.4.7.8.1. - Magnus III Olavsson Berrføtt av Norge Les mer

 

 

1.6.1.5.2.5. - Olof Jönsson (äldre Stenbock)

 

  • Jösse Skytte (äldre Stenbock)
  • Kerstin Birgersdotter (Trolle)
    • Birger Knutsson Trolle, till Bo Les mer/Les mer
    • Katharina Pedersdotter (lejon)

 

1.6.1.5.2.5.5. - Knut Birgersson Trolle, till Edh Les mer

 

  • Birger Knutsson Trolle Les mer
    • Herfe Trolle, till Edh
    • Magnhild Magnusdotter (Folkungeätten)

 

1.6.1.5.2.5.7. - Peder Karlsson (lejon)

 

1.6.1.5.2.6. - Sestrid Knutsdotter Körning

 

  • Knut Erengislesson (Barun) (Båt)
    • Erengisle Torkelsson (Barun) (Båt)
    • Karin Petersdotter Porse
  • Bengta Matsdotter (stiärna)  
    • Matts Gjurdsson Stierna
    • Märta Jönsdotter (Ryzia)

 

1.6.1.5.2.6.1. - Torkel Erengislesson Djäkn (Barun) (Båt)

 

  • Erengisle Djäkn (Barun)

 

1.6.1.5.2.6.2. - Katarina Ulfsdotter Ama

 

  • Ulf Holmgersson (Ama) (Stengafvel) Les mer
    • Holmger Folkesson Les mer
    • Kristina Fastesdotter, till Landsjö
  • Helena Siggesdotter (Örnfot)
    • Sigge Guttormsson, till Ljuna
    • Kristina Birgersdotter (Folkungaätten)

 

1.6.1.5.2.6.3. - Peder Pedersen Porse

 

  • Peder Knudsen Porse Les mer
    • Knud Porse

 

1.6.1.5.2.6.4. - Estrid av Helgamo

 

1.6.1.5.2.6.5. - Gjurd Mattsson Stierna

 

  • Matts Gjurdsson Stierna

 

1.6.1.5.2.6.7. - Jöns Ryzia

 

1.6.1.5.2.7. - Bengt Uddsson (Vinstorp) Les mer

 

  • Udd Mattsson (Vinstorp)
  • Ingrid Karlsdotter Bielke

 

1.6.1.5.2.8. - Kristina Staffansdotter (Tilbakaseende Ulv) Les mer

 

  • Staffan d.ä. Ulfsson (Tilbakaseende Ulv) Les mer
    • Ulf Filipsson (Tilbakaseende Ulv) Les mer
    • NN Staffansdotter (Staffansönernas ätt) Les mer
  • Iliana Åkesdotter (Båt) Les mer

 

1.6.1.5.3. - Mickel Nilsson Halfhjort till Ärnäs Les mer

 

  • Nils Karlsson på Sela
  • NN Ragnvaldsdotter Subbe

 

1.6.1.5.4. - Anna Josefsdotter (Björn till Djula)

 

  • Josef Pedersson Björn
    • Peder Eliasson Björn Svinhufvud
    • Cecilia Magnusdotter (Brahe)
  • Ingrid Jönsdotter Get (Geet till Djula)
    • Jöns Eriksson d.y. (Geet till Djula)
    • Kerstin Wernikesdotter (Hjorthorn)

 

1.6.1.5.4.3. - Magnus Laurentsson Brahe Les mer

 

  • Laurens Pedersson

 

1.6.1.5.4.4. - Johanna Torkildsdatter Brahe Les mer

 

  • Torkel Pedersen Brahe
  • Adelheid Grubbe

 

1.6.1.5.4.5. - Erik Pedersson d.y. (Geet till Djula)

 

  • Peder Porse Get
  • Ingrid Siggesdotter (Tunasons ätt)

 

1.6.1.5.4.6. - Lucia Henriksdotter

 

1.6.1.5.4.7. - Wernike Kristiernsson (Hjorthorn)

 

  • Kristiern NN

 

1.6.1.6. - Maria Ekeblad Les mer

 

  • Göran Johansson Ekeblad Les mer
    • Johan Andersson Ekeblad Les mer
    • Anna Christoffersdotter Forstena
  • Märta Botvidsdotter Anckar
    • Botvid Larsson Anckar till Agnhammar
    • Beata Knutsdotter Hård af Torestorp Les mer

 

1.6.1.6.1. - Anders Hansson Les mer

 

  • Hans Jacobsson Les mer
    • Jacob Henriksson Simla Les mer
    • Gudlög Hansdotter (Svinhuvud)
  • Brita Andersdotter (ekeblad)
    • Anders Eriksson (ekeblad)
    • Ingeborg Marvardsdotter Link (1/2 djur)        

 

1.6.1.6.1.1. - Henrik Simla (förde en femuddig stjärna i vapnet) Les mer

 

1.6.1.6.1.2. - Kerstin NN

 

1.6.1.6.1.3. - Hans Jönsson (Svinhuvud)

 

1.6.1.6.2. - Agneta Nilsdotter (Halfmåne) (Stola-ätten)

 

  • Nils Claesson Halfmåne, till Stola (Stola-ätten)
  • Ebba Arendsdotter Ulf       

 

1.6.1.6.3. - Christoffer Torstensson (Forstena-släkten) Les mer

 

  • Torsten Brunsson (Forstena-släkten) Les mer
    • Brun Svensson, till Häggetorp Les mer
    • Gyrit Bengtsdotter (Ryting)
  • Anna Gudmundsdotter Bagghuvud 
    • Gudmund Torbjörnsson (bagghuvud), till Forstena 
    • Ragnhild Svensdotter (halv lilja) 

 

1.6.1.6.4. - Brita Olofsdotter Stake Les mer

 

  • Olof Eriksson Stake, till Hönsäter och Ulvstorp Les mer
    • Erik Amundsson Stake, till Hönsäter och Ulvstorp Les mer
    • Cecilia Andersdotter (Stierna) Les mer
  • Karin Mattsdotter Kagg
    • Mattias Nilsson Kagg till Fjällskjäfte, Kjellstorp och Bronäs
    • Elin Lindormsdotter      

 

1.6.1.6.4.1. - Amund Stake, till Vättungen, Berg och Hönsäter Les mer

 

1.6.1.6.4.2. - Birgitta Håkansdotter (Bölja- eller Vånga-släkt)

 

  • Håkan Svensson (Bölja- eller Vånga-släkt)
  • Anna Larsdotter (halv lilja)

 

1.6.1.6.4.3. - Anders Pedersson (Stierna), till Hov och Säby Les mer

 

  • Peder Nilsson (Stierna), till Hov och Säby Les mer
    • Nils Gregersson (stierna), till Säby Les mer
    • Ingrid Jönsdotter i Sandsjö
  • Ingrid Gunnarsdotter Gylta
    • Gunnar Gylta, till Påtorp
    • Märta Bragde

 

1.6.1.6.4.4. - Kerstin Esbjörnsdotter (båt)

 

1.6.1.6.4.5. - Nils Mattsson Kagge till Fjällskjäfte

 

  • Mattias Kagge till Rosvik
    • Erland Mattsson Kagge
    • Elin Kettilbjörnsdotter
  • Birgitta Germundsdotter
    • Germund Larsson (lilja) till Fjällskjäfte
    • Ingeborg NN

 

1.6.1.6.4.6. - Anna Persdotter (Örnflycht)

 

  • Peder Eriksson (Örnflycht) till Granhammar
    • Erik Gregersson (Örnflycht) till Granhammar
  • Karen Arendsdotter (Ulv)
    • Arend Bengtsson (Ulv)
    • Birgitta Bengtsdotter (Natt och Dag)

 

1.6.1.6.4.7. - Lindorm Brunsson till Bronäs

 

  • Brun Svensson till Häggetorp
    • Sven Brynjulfsson till Todene och Saleby
    • Elin Lindormsdotter
  • Gyrit Bengtsdotter (Ryting)

 

1.6.1.6.4.8. - Karin Siggesdotter (Sparre af Rossvik)

 

  • Sigge Larsson (Sparre af Rossvik)
    • Lars Siggesson (Sparre af Rossvik)
    • Ingeborg Bengstdotter (röd bjälke)
  • Brita Bengtsdotter (öra)

 

1.6.1.6.5. - Lasse Botvidsson d.y. til Agnhammar

 

  • Botvid Larsson d.ä. til Agnhammar
    • Lars Botvidsson d.ä. till Agnhammar
  • Karin Svensdotter Kart
    • Sven Kart til Åmor och Nygård
    • Kjerstin Thorstensdotter

 

1.6.1.6.6. - Anna Arvidsdotter (Båt av Billa)

 

  • Arvid Håkansson (Båt av Billa), till Bosgård och Lina
  • Brita Claesdotter Uggla       

 

1.6.1.6.7. - Knut Bengtsson Hård av Torestorp Les mer

 

  • Bengt Olofsson Hård af Torestorp Les mer
    • Olof Pedersson, till Mollungen Les mer
    • Gunnil Laurensdotter (Hård)
  • Christine Uddesdatter  
    • Udde Nilsen (halvmåne med en stjerne)
    • Ingeborg Stenbock, till Häggatorp    

 

1.6.1.6.7.1. - Peder Jönsson (Liljesparre), till Böjeryd Les mer

 

  • Jöns Erlandsson (Liljesparre) Les mer
    • Erland Jönsson (Liljesparre) Les mer

 

1.6.1.6.7.2. - Brita Carlsdotter

1.6.1.6.7.3. - Laurens Johansson Hård, till Kallset (sparre)

1.6.1.6.8. - Märta Pedersdotter Ulfsax

 

  • Peder Jönsson Ulfsax till Hårdinge, Stäflö
    • Jöns Pedersson till Hårdinge
    • Märta Olofsdotter Stenbock
  • Estrid Olofsdotter (Drake från Västbo)
    • Olof Kristiernsson (Drake från Västbo)
    • Märta Arvidsdotter (Drake af Intorp)

 

1.6.1.6.8.1. - Peder Simonsson (Ulfsax)

 

  • Simen Eriksson
  • NN Ulfsax

 

1.6.1.6.8.2. - Birgitta Jönsdotter (Get vinge)

 

  • Jöns Porse Get, till Hofatorp
  • Katarina Esbjörnsdotter (två Hjorthorn)

 

1.6.1.6.8.3. - Olof Jönsson (äldre Stenbock), till Erikstad

 

  • Jösse Skytte
  • Botilla Phillipusdotter

 

1.6.1.6.8.4. - Margareta Svensdotter (Krumme)

 

  • Sven Bäk d.y. (Krumme)
    • Nils Krumme
    • Gunnild Svensdotter Bäk
  • Botilda Klausdotter Abildgaard
    • Klaus Abildgaard
    • Estrid Arvidsdotter Pik

 

1.6.1.6.8.5. - Kristiern Drake från Västbo

 

1.6.1.6.8.6. - Margareta Svensdotter (Krumme)

 

  • Sven Bäk d.y. (Krumme)
    • Nils Krumme
    • Gunnild Svensdotter Bäk
  • Botilda Klausdotter Abildgaard
    • Klaus Abildgaard
    • Estrid Arvidsdotter Pik

 

1.6.1.6.8.7. - Arvid Knutsson (Drake af Intorp) Les mer

 

  • Knut Arvidsson (Drake af Intorp)
    • Arvid Jönsson (Drake af Intorp) (sparre över stjärna)
    • Ingegärd Petersdotter
  • Kerstin Bengtsdotter (Kompan)
    • Bengt Turesson (Kompan)
    • Märta Gunnarsdotter Gylta

 

1.6.1.6.8.7.1. - Jöns Bengtsson (Drake af Intorp) (sparre)

 

1.6.1.6.8.7.3. - Peter Andersson (Prika) (stjärna)

 

  • Ander Prika i Gällstad

 

1.6.1.6.8.7.4. - Ingegerd Sigvidsdotter (Ribbing)

 

  • Sigvid Magnusson Ribbing Les mer
    • Magnus Sigvidsson Ribbing
  • Märta Ulfsdotter (Ulvåsaätten) Les mer
    • Ulf Gudmarsson till Ulvåsa Les mer
    • Heliga Birgitta (Birgitta Birgersdotter) Les mer

 

1.6.1.6.8.8. - Anna Gustafsdotter (äldre Stenbock)

 

  • Gustaf Olofsson d.ä. Stenbock till Toftaholm Les mer
    • Olof Johansson (Stenbock)
  • Ingrid Bengtsdotter (Vinstorp)

 

1.6.1.7. - Johan Plenningsköld Les mer

 

  • Mattias Eriksson Plenningsköld Les mer
  • Christina NN

 

1.6.1.8. - Elsa Stake Les mer

 

  • Gustaf Olofsson Stake Les mer
    • Olof Mauritzson Stake Les mer
    • Brita Gustafsdotter (Båt av Billa)
  • Elsa Magdalena Turesdotter (Silfversparre) Les mer
    • Ture Månsson Silfversparre Les mer
    • Anna Andersdotter (Rosenstråle) Les mer

 

1.6.1.8.1. - Mauritz Olofsson Stake Les mer

 

  • Olof Amundsson Stake Les mer
    • Amund Stake Les mer
    • Birgitta Håkansdotter (Bölja)
  • Holmfrid Toresdotter (Byting)
    • Tore Byting Les mer
    • Magdalena Ottesdotter (fågel)

 

1.6.1.8.2. - Anna Göransdotter (Forstenasläkten) Les mer

 

  • Göran Lindormsson (Forstenasläkten), till Bronäs Les mer
    • Lindorm Brunsson (Forstenasläkten), till Brönäs Les mer
    • Carin Siggesdotter (Sparre)
  • Agneta Nilsdotter (Stolaätten)
    • Nils Claesson (Stolaätten), till Stola
    • Ebba Arendsdotter (Ulv)

 

1.6.1.8.2.1. - Brun Svensson (Forstenasläkten), till Häggetorp Les mer

 

  • Sven Brynjulfsson (Forstenasläkten) (bagghufvud), till Todene (Storeberg) og Saleby Les mer 
  • Elin Lindormsdotter
    • Lindorm Jönsson (Sparre över ett blad), till Saleby
    • Margareta Sixtendotter (en bjälke)

 

1.6.1.8.2.2. - Gyrit Bengstdotter (Ryting)

 

  • Bengt Dun (sparre)
  • Bengta Åbjörnsdotter (Bagge af Berga)

 

1.6.1.8.2.3. - Sigge Larsson d.y. (Sparre)

1.6.1.8.2.4. - Brita Bengtsdotter (öra)

1.6.1.8.2.5. - Klaus Ribbing (tilhører ikke introdusert ætt)

1.6.1.8.2.6. - Karin Toresdotter (Byting)

1.6.1.8.2.7. - Arend Bengtsson (Ulv)

 

  • Bengt Gotskalksson (Ulv)
    • Gottskalk Bengtsson (Ulv)
    • Ingeborg Johansdotter Moltke
  • Birgitta Arendsdotter Styke

 

1.6.1.8.2.8. - Hebla Albrektsdotter Bydelsbak

 

  • Albrekt Utzesson Bydelsbak af Väderurhorn Les mer
    • Otte Eriksen (Bydelsbak)
  • Anna Eriksdotter (Krummedige)
    • Erik Krummedige, till Trankärr Les mer
    • Beata von Thienen

 

1.6.1.8.3. - Gustaf Arvidsson (Båt av Billa)

 

  • Arvid Håkansson (Båt av Billa)
    • Håkan Mattsson (Båt av Billa)
    • Ingrid Nilsdotter (Halvhjort av Älmtaryd)
  • Brita Claesdotter Uggla
    • Claes Hansson, till Bosgården Les mer
    • Christina "Kerstin" Arvidsdotter (Drake af Intorp) Les mer

 

1.6.1.8.5. - Måns Persson (Silfversparre) Les mer

 

  • Peder Sunesson (Silfversparre) Les mer
    • Sune Haraldsson (Silversparre) Les mer
    • Brita Pedersdotter, till Gismestad
  • Iliana Persdotter
    • Per Olofsson, till Viggeby (Gällarydsätten)
    • Anna Stensdotter (Bese den äldre ätten)   

 

1.6.1.8.6. - Elsa Nilsdotter (gamla Bölja)

 

  • Nils Tomasson (gamle Bölja), till Billsta
  • Karin Hvässing

 

1.6.1.8.7. - Anders Eriksson Rosenstråle Les mer

 

  • Erik Jönsson Rosenstråle Les mer
    • Jöns Eriksson Rosenstråle Les mer
    • Kristina Birgersdotter (sparre med blad)
  • Magdalena Palnesdotter (horn med stjärna)
    • Palne Nilsson (horn med stjärna), till Ottinge i Lofta socken
    • Kristina Eriksdotter

 

1.6.1.8.7.1. - Erik Holmstensson Rosenstråle Les mer 

 

  • Holmsten Johansson Rosenstråle Les mer
    • Johan Holmstensson Rosenstråle Les mer
    • Ramborg Jonsdotter (oxehufvud)
  • Margareta Jönsdotter (lejonansikte)
    • Jöns Brudsson (lejonansikte)
    • Holmfrid Nilsdotter (stierna)

 

1.6.1.8.7.2. - Gunnur Torbernsdotter (Kärling) (sparre)

 

  • Torbern Kärling (sparre)
  • Katarina Tubbesdotter

 

1.6.1.8.7.3. - Birger Jönsson (sparre med blad) 

1.6.1.8.7.4. - Ramborg Andersdotter (tre rutor på snedbjälke), till Slestad 

1.6.1.8.7.5. - Nils Palnesson (horn med stjärna) 

1.6.1.8.7.6. - Märta Andersdotter (mörsleef)

1.6.1.8.7.7. - Erik NN  

 

1.6.1.8.8. - Brita Christersdotter (Siöblad) Les mer

 

  • Christer Larsson (Siöblad) Les mer
    • Lars Birgersson Les mer
    • Brita Johansdotter (vingat svärd)
  • Anna Petersdotter, till Gladhem
    • Peter Karlsson, till Gladhem

 

1.6.1.8.8.1. - Birger NN Les mer

 

1.6.1.8.8.3. - Johan Gyntesson (vingat svärd)

 

1.6.1.8.8.4. - Märta Kristersdotter (hjorthorn), till Flättna

 

Hülphers-grenen

 

1.6.2. - Hedvig Maria Hülphers

 

  • Abraham Abrahamsson Hülphers Les mer
    • Abraham Danielsson Hülphers
    • Christina Westdahl
  • Anna Christina Grave
    • Hans Sebastin Grave Les mer
    • Anna Christina Dionysia Chenon

 

1.6.2.1. - Daniel Johansson Hülphers

 

  • Johan Hansson Hilpers
    • Hans Reinholdssen Hilper
  • Margareta Danielsdotter
    • Daniel NN
    • Catharina Antonsdotter Bellina

 

1.6.2.1.1. - Reinhold Hilpher

 

1.6.2.1.7. - Antonius Olai Bellinius

 

  • Olaus Stephani Bellinus Les mer
    • Stephanus Andreae
  • Gudelina Elofsdotter

 

1.6.2.1.8. - Margareta Styfner

 

1.6.2.2. - Catharina Torpensis

 

  • Petrus Petrinus Torpensis
    • Petrus Petri Torpensis Sudermannus
    • Catharina Stephansdotter Gavelander
  • Elisabeth Maria Angerstein
    • Anders Angerstein Les mer
    • Anna Katarina Domb

 

1.6.2.2.1. - Per Larsson

 

1.6.2.2.2. - NN från Östersäby

 

1.6.2.2.3. - Stephanus Olai Bellinius (alt Gavelander)

 

  • Olaus Stephani Bellinus Les mer
    • Stephanus Andreae
  • Gudelina Elofsdotter

 

1.6.2.2.4. - Margareta Olofsdotter

 

  • Olaus Canuti Helsingius
  • Magdalena Haraldsdotter

 

1.6.2.2.5. - Andræ von Angerstein

 

  • Melcher Tobiasson Angerstein
    • Tobias Angerstein
  • Wolpurg Meygers

 

1.6.2.2.7. - Hans Dombs

 

  • Joakim Dombs

 

1.6.2.2.8. - Anna Harting

 

  • Jost Harting

 

1.6.2.3. - Lars Olofsson Westdahl

 

  • Olof Andersson
    • Anders NN
  • Lisbeth Andersdotter   

 

1.6.2.4. - Kristina Larsdotter Wettersten

 

  • Lars Börjesson (Bonilsson)
    • Börje Andersson
  • Christina NN

 

1.6.2.4.1. - Anders NN

 

1.6.2.5. - Bryngel Sebastiansson Grave

 

  • Sebastian Bryngelsson Grave
    • Bryngel Christoffersson Grave till Hagen
    • Appolonia
  • Walborg NN

 

1.6.2.5.1. - Christopfer Larsson Graff

 

  • Lars NN

 

1.6.2.5.2. - Abeluna NN

 

1.6.2.6. - Brita Torstensdotter

 

  • Torsten NN

 

1.6.2.7. - Dionysis Dionnyssi Chenon

 

  • Dionysius Paschhilius Chenon
    • Paschilios Dionysius Chenon Les mer
    • Johanna Persdotter
  • Margareta Ericsdotter

 

1.6.2.7.1. - Pacquet Gilson

 

1.6.2.8. - Elsa Johanna Wallwik

 

  • Jöns Claesson Wallwik
    • Cläes Ericsson
    • Elisabet Tersera
  • Magdalena Nilsdotter Rudbeckia Les mer
    • Nikolaus Johannis Rudbeckius. Les mer og Les mer
    • Catharina Segersdotter Netzelia

 

1.6.2.8.3. - Elaus Ingelberti Terserus Les mer

 

  • Ingelbertus Olai Helsingus Les mer
  • Brita Elofsdotter 

 

1.6.2.8.4. - Anna Danielsdotter Svinhufvud

 

  • Daniel Danielis Cuprimontanus Svinhufvud i Wästergötland Les mer
    • Daniel Tårkilsson Svinhufvud i Västergötland Les mer
    • Anna Margareta Jönsdotter
  • Bita Nilsdotter
    • Nils Persson Ekström

 

1.6.2.8.4.1. - Torkel Andersson Les mer

1.6.2.8.4.2. - Ragnhild NN 

1.6.2.8.4.3. - Jöns Persson, till Risholm (halv elg) 

1.6.2.8.4.4. - Margareta Hansdotter Svinhufvud

 

1.6.2.8.5. - Johannes Johannis Rudbeckius Les mer og Les mer

 

  • Johan Pedersson Rudbeck Les mer
    • Peder Hansen Les mer
    • Kristin Jörgensdotter
  • Christina Petersdotter Bose
    • Petrus NN

 

1.6.2.8.5.1. - Hans (Johannes) Jensen Les mer

 

 

1.6.2.8.5.3. - Jörgen Povlsen

 

  • Povl NN

 

1.6.2.8.6. - Magdalena Carlsdotter Hising

 

  • Carolus Olai Hising
  • Cecilia Mattsdotter Hintze
    • Matts Hinze   

 

1.6.2.8.7. - Segricus Segerici Nentzelius Les mer

 

  • Seger Persson
  • Märta Persdotter

 

1.6.2.8.8. - Margareta Hansdotter Noréa

 

  • Johannes Laurentii
  • Karin Olofsdotter
    • Olof Laurentii (Bure)
    • Ursilia Christoffersdotter 

 

1.6.2.8.8.5. - Lars Andersson

 

  • Anders Larsson

 

1.6.2.8.8.6. - Anna Mosesdotter (Bure)

 

  • Moses Jacobsson Bure
  • Anna NN  

 

1.6.2.8.8.7. - Christopherus Laurentii

 

Nilsson-grenen

 

1.6.3. - Nils Nilsson

 

  • Nils Andersson
  • Stina Jonsdotter

 

Olsdotter-grenen

 

1.6.4. - Katarina Olsdotter

 

  • Olof Andersson
  • Kjerstin Jacobsdotter

 

Kock-grenen

 

Se morssiden.

 

Poignant-grenen

 

Se morssiden.

 

Krusenstjerna-grenen

 

Se morssiden.

 

Rajalin-grenen

 

Se morssiden.

 

(Geir Winnæss - pr. 01. mai 2014) 

 

 

 

 

Forfedre som har vært fyrster eller regenter »

 

Löwenhjelm-grenen

 

• Alamannia (hertugdømme)

 

 

• Altorf (grevskap)

 

• Anglachgau (grevskap)
 

 

• Anjou (grevskap)
 

  • Fulko II av Anjou Les mer
  • Robert den Tapre av Anjou, Paris og Tours Les mer

 

• Arles (kongerike)

 

 

• Austrasia (grevskap)

 

 

Autun, Macon og Vienne (grevskap)

 

  • Theodoric I av Autun, Macon og Vienne Les mer
  • Theodric IV av Autun og Toulouse Les mer

 

• Auxerre (grevskap)

 

 

• Bavaria (hertugdømme)

 

  • Theodo V of Bavaria Les mer
  • Theodo IV av Bavaria
  • Theodo av Bavaria Les mer

 

• Brabant (hertugdømme)

 

 

Burgund (kongerike)

 

  • Bodilon av Burgund
  • Rudolf I av Burgund Les mer
  • Hugo den Store av Burgund Les mer  
  • Teodorik III av Frankerne Les mer
  • Klodvig II av Frankerne Les mer
  • Dagobert I av Frankerne Les mer

 

• Danmark (kongerike)

 

  • Erik I Eijegod av Danmark Les mer
  • Knud 4 Svendsen den helige av Danmark Les mer
  • Svend 2 Estridsen av Danmark Les mer
  • Svend I Tveskæg Haraldsen av Danmark Les mer
  • Harald 1 Gormsen Blåtand av Danmark Les mer
  • Gorm den Gamle av Danmark Les mer
  • Knud I Hardeknud av Danmark Les mer
  • Valdemar II Sejr av Danmark Les mer
  • Valdemar den Store af Danmark Les mer
  • Knud Lavard av Danmark Les mer

 

• Devonshire (jarlskap)

 

  • Pallig Tokesen av Devonshire Les mer

 

• Dublin (vikingkongedømme)

 

  • Ivar Gudrødsson av Dublin Les mer

 

• England (kongerike)

 

  • Svend I Tveskæg Haraldsen av Danmark Les mer
  • Alfred den store av England Les mer

 

• Flandern (grevskap)

 

  • Robert I av Flandern Les mer
  • Balduin V av Flandern Les mer
  • Balduin IV av Flandern Les mer
  • Arnulf II av Flandern Les mer
  • Balduin III av Flandern Les mer
  • Arnulf I den store av Flandern Les mer
  • Balduin II den Skallede av Flandern Les mer
  • Balduin I Jernarm av Flandern Les mer

 

• Franken (grevskap)

 

  • Childebert III den rettferdige av Franken Les mer

 

Franken (hertugdømme)

 

 

• Franken (kongerike)

 

  • Teodorik III av Frankerne Les mer
  • Pippin den yngre av Frankerne Les mer
  • Karl Martell av Frankerne Les mer
  • Dagobert I av Frankerne Les mer


• Frankrike (kongerike)

 


• Henneberg (grevskap)

 

  • Otto von Henneberg

 

• Holland (grevskap)

 

 

• Hornbach (grevskap)

 

  • Lambert av Hornbach


• Irland (overkongedømme)

 

 

• Italia (kongerike)

 

 

• Ivrea (markgrevskap)

 


• Kent (kongedømme)

 

 

• Kraichgau (grevskap)

 

 

• Laon

 

 

• Lothringen (kongedømme)

 

 

• Luxemburg (storhertugdømme)

 

 

• Minsk (fyrstedømme)

 


• Nedre Burgund

 

 

• Neustria (kongedømme)

 

 

• Norge (kongedømme)

 

  • Sigurd II Haraldsson Munn av Norge Les mer
  • Harald IV Magnusson Gille av Norge Les mer
  • Magnus III Olavsson Berrføtt av Norge Les mer
  • Olav III Haraldsson Kyrre av Norge Les mer
  • Harald III Hardråde av Norge Les mer
  • Svein Håkonsson ladejarl av Norge Les mer
  • Håkon Sigurdsson ladejarl av Norge Les mer
  • Harald Hårfagre av Norge Les mer

 

• Northumbria (kongedømme)

 

 

• Oberrheingau (grevskap)

 

  • Rutpert III av Oberrheingau Les mer
  • Rutpert II av Hesbaye Les mer
  • Thuringbert av Worms og Rheingau


• Obitritene (kongerike)

 

 

• Orléans (grevskap)

 


• Paris (grevskap)

 

  • Robert den Tapre av Anjou, Paris og Tours Les mer

 

Poitiers (grevskap)

 

  • Warenius av Poitiers

 

• Provence (grevskap)

 

 

• Ringelheim (grevskap)

 

  • Théodoric av Ringelheim

 

• Rheinland (grevskap)

 

 

• Sachsen (grevskap)

 

 

• Schweinfurt (markgrevskap)

 


• Stade (grevskap)

 

  • Heinrich I von Stade
  • Lothar II von Stade

 

• Sverige (kongerike)

 

  • Formynderregent Birger jarl (Birger Magnusson) Les mer
  • Sverker II Karlsson d.y. av Sverige Les mer
  • Karl Sverkersson av Sverige Les mer
  • Sverker I d.ä. av Sverige Les mer
  • Inge d.ä. Stenkilsson av Sverige Les mer
  • Stenkil Ragnvaldsson av Sverige Les mer
  • Olof II Björnsson av Sverige Les mer
  • Erik Segersäll av Sverige Les mer

 

 

• Toscana (markgreve)
 

 

• Toulouse (grevskap)
 

 

• Tours (grevskap)
 

  • Robert den Tapre av Anjou, Paris og Tours Les mer

 

• Tyskland (konge)

 

  • Heinrich I Fuglefangeren av TysklandLes mer

 

• Det tysk-romerske riket (keiserdømme)

 

  • Karl II den Skallede av det tysk-romerske riket Les mer
  • Ludvig I den fromme av det tysk-romerske riket Les mer
  • Karl den store av det tysk-romerske riket Les mer

 

• Vermandois (grevskap)

 

 

 

• Vest-Flandern (markgrevskap

 

 

• Walbeck (grevskap)

 

  • Lothar II von Walbeck

 

• Wessex (kongerike)

 


• Wetterau (pfalzgrevskap)

 

  • Heribert von der Wetterau Les mer
  • Udo IV von der Wetterau

 

• Wormsgau

 

  • Rutpert III av Oberrheingau Les mer
  • Robert II av Worms og Oberrheingau


• Østsachsen (grevskap)