Bildet under til venstre viser dronning Berengária av Danmark (prinsesse av Portugal), Anna Sofias formoder sin flette fra graven i St. Bendts kirke. Foto Christian Sand. Les mer

  

 

Forfedre - Hurtigvalg »

 

Listen som ikke er uttømt og angir Anna Sofias mor, Josephina Maria Fredrika Kock sine forfedre. Det er uproblematisk å avdekke et hundretalls nye navn. Det er imidlertid prioritert utfyllende informasjon om avdekkede forfedre fremfor nye.

 

(Geir Winnæss - November 2012)

 

 

1. - Yngste sønn, mellomste sønn og eldste sønn (Anna Sofias oldebarn)

 

  • Arne Storm Michelsen
  • Eldste datter (Anna Sofias sønnedatter)
    • Asbjørn Oscar Rüno Hansen (Anna Sofias sønn)
    • Signe Hoel

 

1. - Yngste sønn, Jan-Owe Gulbrandsen og eldste sønn (Anna Sofias oldebarn)

 

  • Egil Gulbrandsen
  • Anne-Lise Rüno Hansen (Anna Sofias sønnedatter)
    • Asbjørn Oscar Rüno Hansen (Anna Sofias sønn)
    • Signe Hoel

 

1. - Anders, Pål og Geir Winnæss (Anna Sofias oldebarn)

 

  • Svein Thoralf Winnæss
  • Gro Beate Rüno Hansen (Anna Sofias sønnedatter)
    • Asbjørn Oscar Rüno Hansen (Anna Sofias sønn)
    • Signe Hoel

 

1.6. - Anna Sofia Gramén (oldemor)

 

  • Nils August Carlsson
    • Carl Gustav Löwenhielm Les mer
    • Kajsa Nilsdotter
  • Josephina Maria Fredrika Koch
    • Emanuel Christian Koch
    • Eleonora Wilhelmina von Krusenstjerna Les mer

 

Löwenhjelm-grenen

 

Se farssiden.

 

Hülphers-grenen

 

Se farssiden.

 

Nilsson-grenen

 

Se farssiden.

 

Olsdotter-grenen

 

Se farssiden.

 

Koch-grenen

 

1.6.5. - Nils Christian Koch

 

  • Christian Rutgersson Koch
    • Rutger Michaelsson Koch
    • Judith Shortland
  • Anna Christina Robsahm
    • Jacob Robsahm
    • Anna Kristina "Stina" Risell

 

1.6.5.1. - Michaël Christiani Koch Les mer

 

  • Christen Koch Les mer
  • Anna Andersdotter (av den norske ætten Månesköld)

 

1.6.5.2. - Ingeborg Jönsdotter Holst

 

  • Jens Hansson Holst
    • Hans Jensson Holst
    • Elsa Lauritzdotter
  • Katharina Hansdotter Ström Les mer
    • Hans Söfrensen Ström Les mer
    • Barbro Povelsdatter

 

1.6.5.5. - Herman Jacob Robsamhm

 

  • Jacob Christiansson Robsahm Les mer
    • Christian Robson Robsahm Les mer
    • Catharina Christina Bertels
  • Catharina Christina Hermansdotter Tersmeden
    • Herman tor Schmede (zur Schmieden) (Herman Tersmeden) Les mer
    • Catharina Klein

 

1.6.5.5.1. - James (Jacob) Robsahm 

 

  • William Robeson

 

1.6.5.5.2. - Joan Graham 

 

1.6.5.5.3. - Peter Bertels 

 

  • Peter Bertels

 

1.6.5.5.5. - Thomas tor Schmede

 

  • Reinhold tor Schmede
    • Thomas tor Schmede
    • Drude (Gertrud) Petersdatter
  • Gesa Lange
    • Hans Hermansen Lange
    • Elsabe Jakobsdatter Fincke

 

1.6.5.5.5.1. - Claus to Schmede

 

1.6.5.5.5.2. - Gesche NN

 

1.6.5.5.5.3. - Peter Jebsen

 

1.6.5.5.5.4. - Kathrine Jensdatter Lorup

 

  • Jens Lorup Klawsen

 

1.6.5.5.5.5. - Harmen Lange

 

1.6.5.5.5.7. - Jakob "Jeppe" Fincke d.y.

 

  • Peter Nigelsen
  • Ingeborg Fincke

 

1.6.5.5.5.8. - Birgitta NN

 

1.6.5.5.6. - Magdalena Hoyer

 

  • Caspar Hoyer Les mer
    • Hermann "Lange Harmen" Hoyer
    • Marika (Maria) Knudsen Splenters
  • Anna Maria Wulff
    • Conradt Wulff
    • Taleke "Tale" Harge

 

1.6.5.5.6.1. Jacob Hoyer

 

  • Hinrich Hoyer
    • Heinrich Hoyer
    • Elisabeth Springintgut
  • Tebbeke "Becka" NN

 

1.6.5.5.6.2. - Margareta "Metta" von Schack

 

  • Otto von Schack
    • Lyder (Ludolf) Schack
    • Abel von Ritzerow
  • NN von Hake

 

1.6.5.5.6.3. - Hans d.y. Knudsen

 

  • Hans Knudsen

 

1.6.5.5.6.4. - Geseke Fredriksdatter

 

  • Fredrik I av Danmark og Norge Les mer
    • Christian I av Danmark, Norge og Sverige Les mer
    • Dorothea av Brandenburg Les mer
  • Hillike Hansdatter Degener
    • Hans Degener
    • Marike Hansdatter

 

1.6.5.5.6.4.1. - Didrik den lykkelige av Oldenburg Les mer 

1.6.5.5.6.4.2. - Hedvig av Holstein Les mer

1.6.5.5.6.4.3. - Johann "Alkimisten" av Brandenburg-Kulmbach Les mer

1.6.5.5.6.4.4. - Barbara av Sachsen-Wittenberg

 

1.6.5.5.6.5. - Nicolaus Wulff 

 

  • Hartwich Wulff
    • Marquard Wulff
    • Harge NN

 

1.6.5.5.6.6. - Tale NN 

 

1.6.5.5.6.7. - Påvel (Pawel eller Paul) Harge 

 

  • Tymm Harge
    • Sievert Harge
    • Mette NN

 

1.6.5.5.6.8. - Anneke Köler 

 

  • Wichman Köler
  • Katarina NN 

 

1.6.5.5.7. - Peter Klein 

1.6.5.5.8. - Gertrud Rouglans 

 

1.6.5.6. - Catharina Ling

 

1.6.5.7. - Nicolai Christphorii Risell Les mer/Les mer

 

  • Christophorus Nicolai Spak (senere Uranius) Les mer 
  • Sofia Robertsdotter Feif
    • Robert Feif

 

1.6.5.7.1. - Erik Olofsson Spak Les mer

 

1.6.5.8. - Kristina Welina

 

  • Andreas Andreae Welinus
    • Anders NN
  • Sigrid Hansdotter Iser
    • Johannes Johannis Iser Les mer
    • Märta Svensdotter Ekeblad

 

1.6.5.8.5. - Hans Iser Les mer

 

1.6.5.8.6. - Kerstin Hansdotter Les mer

 

  • Johannes Benedicti (av den gamla förnämliga Wångasläkten) Les mer
  • Catharina Töresdotter

 

1.6.5.8.7. - Sven Ekeblad

 

Poignant-grenen

 

1.6.6. - Margareta Elisabeth Poignant

 

  • Emanuel Poignant
    • Daniel Poignant
    • Margareta Wulf
  • Hedvig Charlotta Schröder
    • Karl Gustaf Schröder Les mer
    • Lisa Maria Simzon

 

1.6.6.1. - Jean George Poignant

 

1.6.6.5. - Carl Gustav Schröder Les mer

 

  • Henrik Johansson Schröder Les mer
  • Karin Gilusdotter Tollet
    • Gilus Giliusson Tollet Les mer
    • Anika Nilsdotter

 

1.6.6.5.1. - Jacob Schröder Les mer

 

1.6.6.5.5. - Gilius Mattsson

 

1.6.6.5.6. - Anika Nilsdotter

 

1.6.6.5.7. - Lars Brun

 

1.6.6.5.8. - Anna Gierdt

 

1.6.6.6. - Maria Smidt

 

  • William Welamsson Smidt
  • Barbro NN

 

1.6.6.7. - Simon Simzon

 

  • Erik Simonsson (senere Simzon) Les mer
    • Simon Simonsson
    • Anna Maria Wallgren
  • Maria Jonsdotter Fernell
    • Joen Joensson Fernell
    • Elisabet Månsdotter

 

1.6.6.7.3. - Olof Wallgren

 

1.6.6.7.5. - Jon Persson

 

  • Per Nilsson

 

1.6.6.7.6. - Elin Olsdotter

 

1.6.6.7.7. - Måns Elofsson (Skräddare)

 

  • Magnus Heij

 

1.6.6.7.8. - Ingrid Henriksdotter

 

1.6.6.8. - Anna Maria Wallengren

 

  • Olof Wallengren
    • Olof Jonsson
    • Agneta Wismenia
  • Elisabet Carlberg
    • Johan Börjesson Carlberg Les mer
    • Christina Olofsdotter Spak

 

1.6.6.8.3. - Laurentius Beronis Les mer

 

  • Björn Skeppare Les mer
  • Margit Algotsdotter
    • Algot NN

 

1.6.6.8.4. - Kerstin Jönsdotter

 

  • Jöns i Rud
  • Anna Svensdotter Brunia
    • Sveno Laurentii  

 

1.6.6.8.5. - Börje Olofsson

 

1.6.6.8.6. - Anna Pedersdotter (Svenske)

 

  • Petrus Petri Svenske Les mer
    • Peder Larsson Svenske Les mer
    • NN (2. ekteskap)
  • Catharina Larsdotter Bröms
    • Lars Bröms Les mer
    • Margareta Drake från Västbo

 

1.6.6.8.6.5. - Johan Nilsson Ruska Les mer

 

  • Nils Jonsson Ruska Les mer
    • Jon NN
  • Karin Offesdotter (Bååt)
    • Offe Nilsson, till Halsnäs
    • Brita Persdotter

 

1.6.6.8.6.6. - Anna Jönsdotter Bröms Les mer

 

  • Jöns NN
  • Karin Jönsdotter Bröms Les mer
    • Jöns Bröms Les mer
    • Kristina Trygilsdotter (Upplandaätten)

 

1.6.6.8.6.7. - Olof Kristiernsson Drake från Västbo Les mer

 

  • Kristiern Drake från Västbo Les mer
  • Margareta Svensdotter (Krumme)
    • Sven Bäk d.y. (Krumme)
    • Botilda Klausdotter Abildgaard

 

1.6.6.8.6.7.5. - Nils Krumme

 

1.6.6.8.6.7.6. - Gunnild Svensdotter Bäk

 

1.6.6.8.6.7.7. - Klaus Abildgaard

 

1.6.6.8.6.7.8. - Estrid Arvidsdotter Pik

 

1.6.6.8.6.8. - Märta Arvidsdotter (Drake från Västbo) Les mer

 

  • Arvid Knutsson (Drake af Intorp) Les mer / Les mer
    • Knut Arvidsson (Drake af Intorp) Les mer
    • Kerstin Bengtsdotter (Kompan)
  • Anna Göstafsdotter (äldre Stenbock)
    • Gustaf Olofsson d.ä. Stenbock, till Toftaholm Les mer
    • Ingrid Bengtsdotter (Vinstorp)

 

1.6.6.8.6.8.1. - Arvid Jönsson (Drake af Intorp) Les mer 

 

  • Jöns Bengtsson (Drake af Intorp) Les mer

 

1.6.6.8.6.8.2. - Ingegärd Petersdotter (Prika)

 

  • Peter Andersson (Prika) (stjärna)
    • Anders Prika i Gällstad
  • Ingeborg Sigvidsdotter (Ribbing) 
    • Sigvid Magnusson Ribbing

 

1.6.6.8.6.8.2.1. - 

1.6.6.8.6.8.2.5. - Magnus Sigvidsson Ribbing 

 

  • Bengt Sigvidsson Ribbing
    • Sigvid Sigvidsson Ribbing

 

1.6.6.8.6.8.2.6. - NN Pedersdotter Porse

 

  • Peder Knudsen Porse Les mer
    • Knud Nielsen Porse

 

1.6.6.8.6.8.2.6.1. - Niels Porse

 

1.6.6.8.7. - Olof Eriksson Spak

 

  • Erik Olofsson Spak
  • Malin Sprätt
    • Hans Sprätt

 

1.6.6.8.8. - Kerstin Börjesdotter

 

  • Börje Persson
  • Brita Olofsdotter

 

Krusenstjerna-grenen

      

1.6.7. Fredrik Wilhelm von Krusenstjerna Les mer

 

  • Nils Graméen Les mer
    • Peter Graméen
    • Ingrid Bokelund
  • Johanna Maria von Krusenstjerna Les mer
    • Mauritz Adolf von Krusenstjerna Les mer
    • Anna Maria von Gertten

 

1.6.7.5. - Adolf Fredrik II von Krusenstjerna Les mer

 

  • Adolf Friedrich I von Krusenstjerna Les mer
    • Philip von Krusenstiern (født Crusius) Les mer/Les mer
    • Margaretha von Müller, till Kunda
  • Johanna Catharina Christina Taube
    • Eberhard "Evert" Taube af Odenkat, Machters och Pallal Les mer/Les mer
    • Elisabeth Catharina von Wrangel af Sausis

 

1.6.7.5.1. - Johannes Crusius Les mer/Les mer

 

  • Johannes Krause Les mer/Les mer
    • Nicolaus Krause
    • Anna Reiffenstein
  • Barbara Stellwagen
    • Jacob Stellwagen

 

1.6.7.5.2. - Barbara Kreijer

 

1.6.7.5.3. - Johann von Müller

 

  • Hans Johann von Müller
  • Anna Brüggemann

 

1.6.7.5.4. - Margarthe von Pröbsting

 

  • Martin Martinsson von Pröbsting
  • Margaretha Gerdtsdotter Klostermann

 

1.6.7.5.5. - Evert Taube af Odenkat, Machters und Pallal Les mer

 

  • Ludvig Taube, till Maydell und Machters Les mer
    • Bernt Taube, till Maydell Les mer
    • Kunigunda von Maydell
  • Luitgard von Delwig
    • Evert von Delwig
    • Helena von Fahrensbach

 

1.6.7.5.6. - Anna von Vietinghoff

 

  • Johann von Vietinghoff
  • Dorothea Gertrud von Strijk

 

1.6.7.5.7. - Jürgen Tönnesson Wrangel till Sauss Les mer

 

  • Tönnes Tönnesson Wrangel af Sauss Les mer
    • Tönnes Wrangel af Sauss Les mer
    • Margareta (Maye) von Dücker, till Kau
  • Anna Lode
    • Simon Lode, till Waschel
    • Ebba von Tiesenhausen

 

1.6.7.5.7.1. - Moritz Wrangel, till Itfer samt Jess Les mer

 

  • Otto Wrangel, till Karrol, Itfer och Pödderas mm Les mer
    • Jürgen Wrangel, till Karrol och Itfer Les mer
  • Margareta NN

 

1.6.7.5.7.2. - Anna Hastfer

 

  • Hans von Hastfer
    • Hans von Hastfer a.d.H. Sommerhusen Les mer
    • Helena Duben
  • Anna von Kalff
    • Ludwig Kalff
    • NN. von Fahrensbach

 

1.6.7.5.7.3. - Fredrik Dücker, till Kau

 

  • Ewert Dücker, a. Kau
    • Wollmar Dücker
  • Heil Brakel
    • Jürgen Brakel
    • NN Mechel

 

1.6.7.5.7.4. - Elisabet (Elsabe) Henriksdotter Taube, till Pühs

 

  • Heinrich Taube (Tuve), till Pühs
    • Claus Tuve, till Pühs Les mer
    • Helene NN
  • Dorothea Mecks

 

1.6.7.5.7.5. - Simon Lode, a. Waschel

 

  • Hans Lode

 

1.6.7.5.7.6. - Anna Hastfer, a. Köndes

 

  • Heinrich von Hastfer, a. Undel

 

1.6.7.5.7.7. - Jasper von Tiesenhausen

1.6.7.5.7.8. - Maye von Gilsen, a. Waschel

 

1.6.7.5.8. - Elisabeth von Neukirchen

 

  • Hans von Neukirchen zu Fall Les mer
    • Johann von Neukirchen
  • Catharina von Bremen a,d,H. Engdes
    • Tuve IX von Bremen
    • Anna von Delwig

 

1.6.7.6. - Johanna Sidonia von Wrangell

 

  • Moritz von Wrangell
    • Jürgen von Wrangell, a. Sicklecht
    • Dorothea von Fahrensbach
  • Kristina Vellingk

 

1.6.7.6.1. - Moritz von Wrangell

 

  • Jürgen von Wrangell, a. Jesse a.d.H Tolks
    • Moritz von Wrangel af Sauss, a Jesse Les mer
    • Anna von Hastfer
  • Anna Tödewen
    • Wilhelm von Tödwen
    • Margaretha Lieven

 

1.6.7.6.2. - Christina von Wrangell a. Sage u. Sicklecht

 

  • Wolmar von Wrangell, a. Sage, Sicklecht u. Ruil
  • Anna Tuve 

 

1.6.7.6.3. - Heinrich von Fahrensbach (auf Pedua & Waddemois) Les mer

 

  • Heinrich von Fahrensbach zu Pedua, Newe und Waddemois

 

1.6.7.6.4. - Agneta von Hastfer

 

1.6.7.6.5. - Gotthard Vellingk Les mer

 

  • Gotthard Vellingk Les mer
    • Philip Vellingk Les mer
    • Margareta von Tepel
  • Vendela Rigeman
    • Henrik Palmsson von Rigeman
    • Anna Dürkopp

 

1.6.7.6.5.1. - Adam Vellingk

 

1.6.7.6.5.2. - Sophia von Undäss

 

1.6.7.6.5.5. - Palmedes von Rigeman

 

1.6.7.6.5.6. - Anna Bernsdotter von Hoffe

 

  • Berndt von Have
    • Jacob von Have
  • NN Schöning
    • Johan Schöning

 

1.6.7.6.5.7. - Conrad Durkopp

 

  • Godek Durkopp
  • Margareta NN

 

1.6.7.6.6. - Catharina von Kanne

 

  • Otto von Kanne
    • Mauritz von Kanne
    • Catharina von Horst
  • Elisabet von Vegesach
    • Thomas von Vegesach

 

1.6.7.6.7. - Nils Assersson Mannersköld til Jesterborg, Lenevard, Löneberg og Adelsnäs Les mer og Les mer

 

  • Asser Pedersson Les mer
  • Ingrid Gjermundsdotter
    • Gjermund Pedersson, till Skofteby
    • Dorotea Slatte

 

1.6.7.6.8. - Christina Böckler

 

  • Johan Böckler
  • Karin Eriksdotter (Slang) Les mer
    • Erik Håkansson Slang Les mer
    • Margareta Fincke

 

1.6.7.7. - Gustaf Wilhelm von Gertten Les mer

 

 

1.6.7.7.1. - Berend von Gertten Les mer

 

1.6.7.7.2. - Margareta Reese (von Rees)

 

  • Thomas de Rees (Reese) Les mer
    • Louis de Rees Les mer
    • Margareta Derris
  • Clara van Greve
    • Gilles Aegidius de Greve
    • Agate van Hoeste

 

1.6.7.7.2.3. - Peter Derris

 

1.6.7.7.2.5. - Wilhelm de Greve

 

1.6.7.7.2.6. - Clara Schatz

 

  • Cornelius Schatz
  • Margareta Vrauce
    • Johan (Josse) Vrancx
    • Elisabeth van Beveren

 

1.6.7.7.2.6.5. - Gilles Vrancx

 

1.6.7.7.2.6.6. - Isabelle (eller Isabeau) van der Brugghe

 

1.6.7.7.2.6.7. - Rotger van Beveren

 

1.6.7.7.2.6.8. - Stinje Beckering

 

1.6.7.7.3. - Peter von Spreckelsen

 

  • Peter von Spreckelsen
  • Lucia Schlottmaker   

 

1.6.7.7.5. - Johan Möller Les mer 

 

  • Arendt Möller Les mer
  • Anna Königk/Slatte

 

1.6.7.7.6. - Catharina Stopia Les mer

 

  • Zacharias Stopius Les mer
  • Anna Drobe 

 

1.6.7.7.7. - Peder Mattsson Stiernfelt Les mer/Les mer

 

  • Mattias Petri (Upplänning) Les mer
    • Per Mattsson Upplänning Les mer
    • Christina Eriksdotter (Puke) Les mer
  • Anna Danielsdotter (Grubbe)
    • Daniel Jonsson (Grubbe) 

 

1.6.7.7.8. - Anna Pedersdotter Skuthe

 

  • Peder Eriksson
  • Karin Olsdotter

 

1.6.7.8. - Anna Maria von Otter

 

  • Salomon von Otter Les mer/Les mer
    • Casten Otter Les mer
    • Christina Hansdotter Schemmelkorn
  • Barbara Schaeij
    • Peter Schaeij Les mer
    • Margareta Hansdotter Heijdrath

 

1.6.7.8.3. - Hans Bertilsson Schimmelkorn

 

  • Bertil Hansson Schimmelkorn
    • Hans Hansson Schimmelkorn
    • Brita Matsdotter
  • Gertrud Håkansdotter
    • Håkan Svensson

 

1.6.7.8.3.1. - Hans Schimmelkorn

1.6.7.8.3.3. - Matts Bertilsson

 

  • Bertil Iivanain

 

1.6.7.8.3.4. - Margareta Matsdotter

 

  • Matts Jönsson
  • Brita Michelsdotter 

 

1.6.7.8.4. - Elisabeth Bastiansdotter Geijer

 

  • Sebastian Geijer
  • Elisabeth NN

 

1.6.7.8.7. - Hans Kruusbart Heijdrath

 

Rajalin-grenen

 

1.6.8. - Eleonora Christina von Rajalin Les mer

 

 

1.6.8.1. - Tomas Johansson von Rajalin Les mer/Les mer

 

  • Johannes Thomæ Rajalenius Les mer
    • Tomas Bartholdi Rajalenius Les mer
    • Katarina Klemetsdotter Mulinus
  • Kristina (Kirstin) Eriksdotter (Pihl)
    • Erik Pihl

 

1.6.8.1.1. - Bertil Mattsson

1.6.8.1.2. - Margareta Jakobsdotter

1.6.8.1.3. - Klemet Simoni Mulinus Les mer

 

  • Simon Clemensis Mulinus Les mer
    • Klemet Larsson Muuli
  • Valborg Josefsdotter Gummerus

 

1.6.8.1.4. - Anna Eriksdotter Spoof

 

  • Erik Mattsson Spoof Les mer
  • Brita Nilsdotter Berg

 

1.6.8.2. - Botilla Hallongren

 

  • Olof Hallongren

 

1.6.8.3. - Gustaf Wilhelm von Gertten Les mer

 

  • Mauritz von Gertten
    • Hans von Gertten Les mer
    • Lucia von Spreckelsen
  • Anna Möller Les mer
    • Arendt Möller zu Uttala Les mer
    • Barbro Pedersdotter Stiernfelt Les mer

 

1.6.8.3.1. - Berend von Gertten Les mer

 

1.6.8.3.2. - Margareta von Rees (Reese)

 

  • Thomas de Rees (Reese) Les mer
    • Louis de Rees Les mer
    • Margareta Derris
  • Clara Gillesdotter de Greve
    • Gilles de Greve
    • Agata van Hoeste

 

1.6.8.3.2.3. - Peter Derris

 

1.6.8.3.2.5. - Wilhelm de Greve

 

1.6.8.3.2.6. - Clara Schatz

 

  • Cornelius Schatz
  • Margareta Vrauce
    • Johan (Josse) Vrancx
    • Elisabeth van Beveren

 

1.6.8.3.2.6.5. - Gilles Vrancx

 

1.6.8.3.2.6.6. - Isabelle (eller Isabeau) van der Brugghe

 

1.6.8.3.2.6.7. - Rotger van Beveren

 

1.6.8.3.2.6.8. - Stinje Beckering

 

1.6.8.3.3. - Peter von Spreckelsen

 

  • Peter von Spreckelsen
  • Lucia Schlottmaker    

 

1.6.8.3.5. - Johan Möller zu Liljenhagen Les mer

 

  • Arent Möller Les mer
  • Anna Slatte / Anna Königk ?

 

1.6.8.3.6. - Catharina Stopia Les mer

 

  • Zacharias Stopius Les mer
  • Anna Drobe

 

1.6.8.3.7. - Peder Mattson Stiernfelt Les mer

 

  • Mattias Petri Upplänning Les mer
  • Anna Danielsdotter Grubbe
    • Daniel Jonsson (Grubbe)

 

1.6.8.3.8. - Anna Pedersdotter Skuthe

 

  • Peder Eriksson Skuthe (tre snäckor)
  • Karin Olsdotter

 

1.6.8.4. - Anna Maria von Otter Les mer

 

 

1.6.8.4.3. - Hans Bertelsson Schemmelkorn

 

  • Bertel Hansson Schimmelkorn
  • Gertrud Håkansdotter 

 

1.6.8.4.4. - Elisabeth Bastiansdotter Geijer

 

  • Sebastian Geijer
  • Elisabeth NN

 

1.6.8.4.7. - Hans Krusbart Heijdrath

 

1.6.8.5. - Johan Claesson Uggla Les mer

 

 

1.6.8.5.1. - Claes Arvidsson Uggla Les mer

 

  • Arvid Claesson Uggla Les mer
    • Claes Hansson Les mer
    • Christina (Kerstin) Arvidsdotter (Drake af Intorp) Les mer
  • Brita Michaelsdotter Halvhjort till Arnäs
    • Mickel Nilsson Halfhjort till Arnäs
    • Anna Josefsdotter Björn till Djula

 

1.6.8.5.1.1. - Hans Pederson Les mer

 

1.6.8.5.1.2. - Ingeborg Johansdotter 

 

  • Johan Kafle

 

1.6.8.5.1.3. - Arvid Knutsson Drake af Intorp Les mer og Les mer

 

  • Knut Arvidsson Drake af Intorp Les mer
    • Arvid Jönsson (sparre över stjerna) Les mer
    • Ingegärd Petersdotter (Prika)
  • Kerstin Bengtsdotter (Kompan)
    • Bengt Turesson (Kompan)
    • Märta Gunnarsdotter (Gylta)

 

1.6.8.5.1.4. - Anna Gustafsdotter Stenbock (äldre ätten)

 

  • Gustaf Olofsson Stenbock d.ä. til Toftaholm Les mer
  • Ingrid Bengtsdotter (Vinsttorpaätten)

 

1.6.8.5.1.5. - Nils Karlsson på Sela

 

1.6.8.5.1.6. - NN Ragnvaldsdotter Subbe

 

  • Ragnvald Ragnvaldsson till Grisnäs 

 

1.6.8.5.1.7. - Josef Pedersson Björn

 

  • Peder Björnsson Björn
  • Cecilia Magnusdotter (Brahe)

 

1.6.8.5.1.8. - Ingrid Jönsdotter (Geet)

 

  • Jöns Eriksson d.y. Geet till Djula
  • Kerstin Wernikesdotter (Hjorthorn)

 

1.6.8.5.2. - Estrid Knutsdotter Hård af Torestorp Les mer

 

  • Knut Bengtsson Hård af Torestorp Les mer
    • Bengt Olofsson Hård af Torestorp Les mer
    • Christina Uddesdatter
  • Märta Pedersdotter Ulfsax
    • Peder Jönsson Ulfsax till Håringe Les mer
    • Estrid Olofsdotter (Drake från Västbo)

 

1.6.8.5.2.1. - Olof Pedersson Liljesparre, till Böjeryd Les mer

 

  • Peder Jönsson Liljesparre, till Unnaryd Les mer
    • Jöns Erlandsson Liljesparre Les mer
  • Brita Carlsdotter

 

1.6.8.5.2.1.1. - Erland Jönsson Liljesparre Les mer 

 

1.6.8.5.2.2. - Gunnil Laurensdotter (Hård), till Kallset

 

  • Laurens Johansson Hård, till Kallset
  • Kerstin Olofsdotter

 

1.6.8.5.2.3. - Udde Nilsen

 

1.6.8.5.2.4. - Ingeborg, till Häggatorp

 

1.6.8.5.2.5. - Jöns Pedersson till Håringe Les mer

 

  • Peder Simonsson Les mer
  • Birgitta Jönsdotter (Geet)

 

1.6.8.5.2.6. - Märta Olofsdotter (Stenbock)

 

  • Olof Jönsson Stenbock till Erikstad
  • Margareta Svensdotter Krumme

 

1.6.8.5.2.7. - Olof Christiernsson (Drake från Västbo) Les mer

 

  • Christiern Drake Les mer
  • Margareta Svensdotter (Krumme)
    • Sven Bäk d.y. (Krumme)
    • Botil Klausdotter Abildgaard

 

1.6.8.5.2.8. - Märta Arvidsdotter (Drake af Intorp)

 

  • Arvid Knutsson Drake af Intorp
  • Anna Göstafsdotter (Stenbock)

 

1.6.8.5.3. - Olof Andersson Gyllenmärs Les mer

 

  • Anders Olofsson Kärling Les mer
    • Olof Knutsson Les mer
    • Malin (Pik) till Borarp
  • Kerstin Larsdotter Bröms
    • Lars Bröms Les mer
    • Margareta Olofsdotter (Drake från Västbo) 

 

1.6.8.5.3.1. - Knut Bengtsson Les mer

 

 

1.6.8.5.3.2. - Carin Olofsdotter (Hård af Segerstad) Les mer

 

  • Olof Pedersson (Liljesparre), till Böjeryd Les mer
    • Peder Jönsson (Liljesparre), till Böjeryd Les mer
    • Brita Carlsdotter
  • Gunnil Laurensdotter Hård, till Kalset Les mer
    • Joen Hård (sparre), till Kallset

 

1.6.8.5.3.2.1. - Jöns Erlandsson (Liljesparre) Les mer 

 

  • Erland Jönsson (Liljesparre) Les mer

 

1.6.8.5.3.5. - Joen Nilsson Ruska Les mer

 

  • Nils Jonsson Ruska Les mer
  • Karin Offesdotter (Bååt) Les mer
    • Offe Nilsson (Bååt), till Hallsnäs Les mer
    • Kristina Tyrgilsdotter (Upplandaätten)

 

1.6.8.5.3.5.5. - Nils Jonsson (Bååt), till Äpplaholm Les mer

 

  • Jon Petersson (Bååt), till Flöxhult Les mer
    • Peter Jonsson (Bååt) Les mer
    • Krinstina Hemmingsdotter (Tanne)

 

1.6.8.5.3.5.5.1. - Jon Pedersen Baad Les mer

 

1.6.8.5.3.5.5.3. - Hemming Tanne

 

1.6.8.5.3.5.6. - Brita Halstensdotter (båt)

 

  • Halsten Pedersson (båt)
  • Katarina Svensdotter (sparre)

 

1.6.8.5.3.6. - Anna Jönsdotter Bröms Les mer

 

  • Jöns Bröms
  • Karin Jönsdotter Bröms
    • Jöns Bröms
    • Kristina Trygilsdotter (Upplandaätten)

 

1.6.8.5.3.7. - Olof Christersson Drake från Västbo

 

  • Christiern Drake från Västbo
  • Margareta Svensdotter (Krumme)
    • Sven Bäk d.y. (Krumme)
    • Botild Klausdotter Abildgaard

 

1.6.8.5.3.8. - Märta Arvidsdotter (Drake af Intorp)

 

  • Arvid Knutsson Drake af Intorp till Torpa Les mer
    • Knut Arvidsson Drake af Intorp
    • Kerstin Bengtsdotter (Kompan)
  • Anna Gustafsdotter (äldre Stenbock)
    • Gustaf Olofsson Stenbock (äldre ätten) till Toftaholm Les mer
    • NN (Uklart med hvilken av de to hustruene)

 

1.6.8.5.3.8.1. - Arvid Jönsson (Drake af Intorp)

1.6.8.5.3.8.2. - Ingegärd Petersdotter (Prika)

1.6.8.5.3.8.3. - Bengt Turesson (Kompan)

1.6.8.5.3.8.4. - Märta Gunnarsdotter (Gylta)

 

1.6.8.5.4. - Elin Mattsdotter Drake

 

  • Mattis Bengtsson Drake
  • Elin Sture

 

1.6.8.5.5. - Bengt Göransson Sparre af Rossvik Les mer

 

  • Göran Larsson Sparre af Rossvik Les mer
    • Lars Siggesson (Sparre) Les mer
    • Anna Lindormsdotter (Vinge)
  • Kerstin Pehrsdotter Hjorthufvud av Brandstorp
    • Pehr Andersson Hjorthufvud till Brandstorp
    • Märta Perssdotter Gylta  

 

1.6.8.5.5.1. - Sigge Larsson (Sparre) Les mer

 

  • Lars Siggesson
  • Ingeborg Bengtsdotter (Laurens Björnssons ätt)

 

1.6.8.5.5.2. - Kristina (Kerstin) Månsdotter (Natt och Dag)

 

  • Måns Bengtsson (Natt och Dag) Les mer
    • Bengt Stensson (Natt och Dag) Les mer
    • Kristina Magnusdotter (Marinasons ätt)
  • Ermegård Fikkesdotter Bülow
    • Fikke von Bülow
    • Hebbla Albrektsdotter Bydelsbak

 

1.6.8.5.5.2.1. - Sten Bosson (Natt och Dag) till Ekhult i Östergötland Les mer

 

  • Bo Bosson (Natt och Dag) Les mer
    • Bo Nilsson (Natt och Dag) Les mer
    • Cecilia Knutsdotter (Aspenäsätten) Les mer
  • Karin Pedersdotter (Tre Rutor)
    • Peter Ragnvaldsson (Tre Rutor)
    • Ingeborg Ragnvaldsdotter (Puke)

 

1.6.8.5.5.2.1.1. - Nils Sigridsson

 

1.6.8.5.5.2.1.3. - Knut Jonsson (Aspenäsätten) Les mer

 

  • Johan Filipsson (Blå) (Aspänesätten) Les mer
    • Filip (mulig Birgersson) Aspenäsätten Les mer
    • Cecilia Knutsdotter (Bjälboätten) Les mer
  • Ingeborg Svantepolksdotter Les mer
    • Svantepolk Knutsson Les mer
    • Bengta Sunesdotter (Folkungaätten) Les mer

 

1.6.8.5.5.2.1.3.3. - Knut jarl Les mer

 

  • Birger Brosa Les mer
  • Brigida Haraldsdatter av Norge Les mer
    • Harald IV Magnusson Gille av Norge Les mer
    • Tora Gudmundsdatter

 

1.6.8.5.5.2.1.3.3.1. - Folke den tjocke Les mer

 

  • Ingevald Folkesson (Bjälboätten) Les mer
  • Holmdis NN

 

1.6.8.5.5.2.1.3.3.2. - Ingegärd Knutsdotter av Danmark Les mer

 

  • Knut IV den hellige av Danmark Les mer (Se forfedre 1.6.1.5.2.1.2.3.3.)
    • Svein Estridsson av Danmark Les mer
  • Adele av Flandern Les mer (Se forfedre 1.6.1.5.2.1.2.3.4.)

 

1.6.8.5.5.2.1.3.3.5. - Magnus III Olavsson Berrføtt av Norge Les mer

 

 

1.6.8.5.5.2.1.3.3.7. - Gudmund NN

 

1.6.8.5.5.2.1.3.4. - Sigrid Knutsdotter

 

  • Knut I Eriksson av Sverige Les mer
    • Erik IX (Jedvardsson) den helige av Sverige Les mer
    • Kristina Björnsdotter av Danmark Les mer
  • NN Knutsdotter

 

1.6.8.5.5.2.1.3.5. - Magnus III (Olavsson) Berføtt av Norge Les mer

 

  • Olav III (Haraldsson) Kyrre av Norge Les mer
    • Harald III (Sigurdsson) Hardråde av Norge Les mer
    • Tora Torbergsdatter Les mer
  • Tora Jonsdotter Les mer

 

1.6.8.5.5.2.1.3.6. - Knut Valdemarsson av Danmark Les mer

 

  • Valdemar 2 Sejr av Danmark Les mer
  • Helena Guttormsdotter

 

1.6.8.5.5.2.1.3.7. - Sune Folkesson Les mer

 

 

1.6.8.5.5.2.1.3.8. - Helena Sverkersdotter Les mer

 

  • Sverker II Karlsson den yngre av Sverige Les mer
    • Karl Sverkersson av Sverige Les mer
    • Christine Stigsdatter Hvide Les mer
  • Benedikta Ebbesdotter (Hvide) Les mer

 

1.6.8.5.5.2.2. - Ingeborg Karlsdotter

 

1.6.8.5.5.3. - Lindorm Björnsson (Vinge) Les mer

 

  • Björn Nilsson (Vinge)
  • Kristina Abjörnsdotter (Bagge af Berga) Les mer
    • Abjörn Jönsson (Bagge af Berga) Les mer

 

1.6.8.5.5.4. - Kristina Laurensdotter (Balk)

 

  • Laurens Bengtsson (Balk)
  • Birgitta Bengtsdotter (Vinstorpaätten)

 

1.6.8.5.5.5. - Anders Eriksson Hjorthufvud till Brandstorp

 

1.6.8.5.5.7. - Peder Bengtsson Gylta Les mer

 

  • Bengt Gunnarsson Gylta
  • Märta Andersdotter (Öra)

 

1.6.8.5.5.8. - Ingeborg Pedersdotter (Sparre af Rossvik)

 

  • Peder Bonde Larsson (Sparre af Rossvik)
  • Ingeborg Toresdotter Byting

 

1.6.8.5.6. - Kerstin Åkesdotter Bååt Les mer

 

  • Åke Johansson (Bååt) Les mer
    • Johan Pedersson Bååt, till Fituna Les mer
    • Kerstin Åkesdotter Tott
  • Christina Turesdotter Trolle
    • Ture Arvidsson Trolle af Bergkvara Les mer
    • Magdalena Eriksdotter (Gyllenstierna)

 

1.6.8.5.6.1. - Peder d.ä. Erlandsson Bååt, till Fituna Les mer

 

  • Erland Petersson Bååt, till Filtuna Les mer
    • Peter Jonsson Bååt, till Flöxhult Les mer
    • Elin Henriksdotter (Snakenborg (av den Mecklenburgska ätten))
  • Gertrud Birgersdotter (Sparre af Fyllingarum)
    • Birger Nilsson (sparre), till Fyllingarom
    • Brita Isaksdotter (Banér) Les mer

 

1.6.8.5.6.1.1. - Jon Petersson Bååt, till Föxhult Les mer

 

  • Peter Jonsson Bååt Les mer
  • Kristina Hemmingsdotter (Tanne)
    • Hemming Tanne

 

1.6.8.5.6.1.3. - Henrik Gerhardsson Snakenborg (av den Mecklenburgska ätten)

 

  • Gerhard Gerhardsson Snakenborg (av den Mecklenburgska ätten)
    • Gerhard Alveriksson Snakenborg (av den Mecklenburgska ätten)
  • Kristina Bengtsdotter (Bielke af Åkerö) Les mer
    • Bengt Turesson Bielke af Åkerö Les mer
    • Ingeborg Magnusdotter (lejon)

 

1.6.8.5.6.1.3.1. - Alverik Snakenborg (av den Mecklenburgska ätten)

 

  • Gerhard Snakenborg (av den Mecklenburgska ätten)
    • Johan Snakenborg (av den Mecklenburgska ätten)

 

1.6.8.5.6.1.3.5. - Ture Kettilsson Bielke af Åkerö Les mer

 

 

1.6.8.5.6.1.3.6. - Sigrid (sparre)

 

1.6.8.5.6.1.3.7. - Magnus Gudmarsson (Ulvåsaätten) Les mer

 

  • Gudmar Magnusson (Ulvåsaätten) Les mer
  • Margareta Ulfsdotter
    • Ulf Karlsson (Ulv) Les mer
    • NN Karlsdotter

 

1.6.8.5.6.1.3.7.5. - Karl Karlsson (Ulv) Les mer

 

 

1.6.8.5.6.1.3.7.7. - Karl Ingeborgasson (Lejonbalk) Les mer

1.6.8.5.6.1.3.7.8. - Ulfhild Boberg 

 

1.6.8.5.6.1.3.8. - Katarina Birgersdotter (Finstaätten) Les mer

 

  • Birger Persson (Finstaätten) Les mer
    • Per Israelsson (Finstaätten)
  • Ingeborg Bengtsdotter (Folkungaättens lagmansgren) Les mer
    • Bengt Magnusson (Folkungaättens lagmansgren) Les mer
    • Sigrid den fagra Les mer

 

1.6.8.5.6.1.3.8.1. - Magnus Bengtsson (Bengtsson (Folkungaätten) Les mer 

 

 

1.6.8.5.6.1.3.8.1.1. - Bengt Snivil Les mer

 

1.6.8.5.6.1.3.8.2. - Ragnhild

 

1.6.8.5.6.1.7. - Isak Isaksson Banér Les mer

 

  • Isak Björnsson Banér (spets från sidan) Les mer
  • Gertrud Andersdotter
    • Anders Tomasson (2 spetsar uppifrån), till Lisa og Finsta

 

1.6.8.5.6.1.8. - Märeta Siggesdotter (Brun)

 

  • Sigge Brun, till Röklinge (natt och dag på tvären)
  • Birgitta Nilsdotter (2 spetsar uppifrån)

 

1.6.8.5.6.2. - Märta Björnsdotter Pukehorn

 

  • Björn Birgersdotter (Pukehorn)
  • Brita Månsdotter (Ros af Horshaga)

 

1.6.8.5.6.3. - Åke Göransson Tott

 

  • Göran Åkesson (Tott)
  • Bengta Simonsdotter Körning

 

1.6.8.5.6.4. - Märta Bengstdotter (Ulf af Horsnäs)

 

  • Bengt Arendsson (Ulf af Horsnäs), till Ekolsund
    • Arend Bengtsson (Ulf af Horsnäs)
  • Kerstin Davidsdotter (Oxenstierna) Les mer
    • David Bengtsson Oxenstierna Les mer
    • Birgitta Gustafsdotter Sture

 

1.6.8.5.6.5. - Arvid Birgersson Trolle till Bergkvara, Aspnäs och Engsö Les mer

 

  • Birger Birgersson Trolle d.y. Les mer
  • Cecilia Knutsdotter (Aspenäsätten) eller Katarina Lejon (Aspenäsätten)?

 

1.6.8.5.6.6. - Birgitte Turesdotter (Bielke af Åkerö)

 

  • Ture Turesson (Bielke) Les mer
  • Ingegärd Körningsdotter
    • Körning Kettilsson (Kyrning)
    • Karin Björnsdotter (Björn)

 

1.6.8.5.6.7. - Erik Eriksson (Gyllenstierna) d.y.  Les mer

 

  • Erik Eriksson (Gyllenstierna ) d.ä. Les mer
    • Erik Nielssön (Gyllenstierna)
  • Kristina Karlsdotter (Bonde)

 

1.6.8.5.6.8. - Anna Karlsdotter (Vinstorpaätten III) Les mer

 

  • Karl Bengtsson (Vinstorpaätten III)
  • Karin Lagesdotter (Sparre)

 

1.6.8.5.7. - Olof Eriksson Stake Les mer

 

  • Erik Olofsson Stake Les mer
    • Olof Eriksson Stake Les mer
    • Carin Mattsdotter Kagg
  • Ingeborg Lagesdotter Posse
    • Lage Axelsson Posse af Såternäs Les mer
    • Ingeborg Krumme

 

1.6.8.5.7.1. - Erik Amundsson Stake Les mer

 

  • Amund Nilsson Stake Les mer
    • Nils Svensson, till Berg
  • Birgitta Håkansdotter (Bölja)
    • Håkan Svensson (Bölja- eller Vångaslekt)
    • Anna Larsdotter (halv lilja)

 

1.6.8.5.7.2. - Cecilia Andersdotter (Stierna) Les mer

 

  • Anders Persson Stierna Les mer
    • Peder Nilsson Stierna Les mer
    • Ingrid Gunnarsdotter Gylta
  • Kerstin Esbjörnsdotter Bååt
    • Esbjörn NN
    • Ingrid Petersdotter (Bååt), till Flishult

 

1.6.8.5.7.3. - Mattias Nilsson Kagg, till Kjellstorp, Bronäs, Rörsberg, och Fjällskäfte

 

  • Nils Erlandsson Kagge, till Fjällskäfte och Brogård samt Kjellstorp
    • Erland Mattsson Kagge d.y., till Rödsvik och Fjällskäfte samt Brogård
    • Carin Axelsdotter, till Näs och Rössvik
  • Anna Pedersdotter (Örnflycht)
    • Peder Eriksson Örnflyckt
    • Karin Arendsdotter (Ulv)

 

1.6.8.5.7.4. - Elin Lindormsdotter (Forstena)

 

  • Lindorm Brunsson Forstena, till Forstena och Bronäs
    • Brun Svensson (Forstena)
    • Gyrit Bengtsdotter (Ryting)
  • Carin Siggesdotter (Sparre af Rossvik)
    • Sigge Larsson d.y. (Sparre av Rossvik) Les mer
    • Brita Bengtsdotter (Öra)

 

1.6.8.5.7.5. - Axel Nilsson Posse af Såternäs Les mer/Les mer

 

  • Nils Jönsson  Posse till Såternäs och Tun Les mer/Les mer
    • Jöns Lageposse Les mer 
    • Märta Knutsdotter (Tre Rosor)
  • Gertrud Mattsdotter (Rømer)
    • Mats Jakobsson (Rømer)
    • Gro Alfsdotter Bolt

 

1.6.8.5.7.5.1. - Niels Jensen Loupose af Såternäs Les mer

 

  • Jens Loupose

 

1.6.8.5.7.5.2. - Kristina Tykesdotter (Välinge)

 

  • Tyke Eskilsson (Välinge)
  • Gunhild Torkeldotter (Barun)

 

1.6.8.5.7.5.3. - Knut Jönsson (Tre Rosor) Les mer

 

  • Jon Knutsson (Tre Rosor)
  • Märta Nilsdotter (Färla)

 

1.6.8.5.7.5.4. - NN Jönsdotter (Marinasons ätt)

 

  • Jöns Magnusson (Marinasons ätt) Les mer
  • Gesa Nilsdotter

 

1.6.8.5.7.5.5. - Jep (Jakob) Fastulvsson Grip 

 

  • Fastulv Ingvaldsson Grip

 

1.6.8.5.7.5.6. - Elsebe Ottesdatter (Rømer) til Austrått 

 

  • Otte Henningsson (Rømer) Les mer
    • Henning Henningsson (Rømer)
    • Elsebe Ølversdatter
  • Gjertrud Erlingsdatter til Bjarkøy og Giske
    • Erling Vidkunnsson til Bjarkøy og Giske Les mer
    • Elin Toresdatter (Tornberg)

 

1.6.8.5.7.5.6.1. - Henning Henningssen (Rømer)

 

  • Heinricus de Roma

 

1.6.8.5.7.5.6.2. - Gyda Olavsdatter til Stein

 

  • Olav Olavsson til Stein
  • Magnhild Hakjellsdatter Krøkedans

 

1.6.8.5.7.5.6.3. - Ølver NN 

 

1.6.8.5.7.5.6.5. - Vidkunn Erlingsson til Bjarkøy Les mer

 

  • Erling Ivarsson til Bjarkøy
  • NN Gautesdatter (Galte)

 

1.6.8.5.7.5.6.6. - Gyrid Andresdatter til Stovreim 

 

  • Andres Gregoriussen

 

1.6.8.5.7.5.6.7. - Tore Håkonsson Biskopsson Les mer/Les mer

 

 

1.6.8.5.7.5.6.8. - Ingebjørg Erlingsdatter (Tornberg) 

 

  • Erling Alvsson Les mer
  • Kristina Filippusdatter

 

1.6.8.5.7.5.7. - Alf Haraldsson Bolt  til Haavardsstad 

 

  • Harald Alvsson Bolt til Sigerstad
  • Jorun Bjørnsdatter

 

1.6.8.5.7.5.8. - Katarin Jonsdotter (Stjerne) til Sudreim

 

  • Jon Marteinsson (Stjerne)
    • Martein Magnusson (Stjerne)
    • Gudlaug Brynjulfsdatter
  • Agnes Sigurdsdatter til Sudreim
    • Sigurd Havtoresson til Sudreim Les mer
    • Ingeborg Erlingsdatter til Bjarkøy

 

1.6.8.5.7.5.8.1. - Magnus Martinsson

1.6.8.5.7.5.8.2. - Solveig NN (Stjerne)

 

1.6.8.5.7.5.8.5. - Havtore Jonsson til Sudreim Les mer

 

  • Jon Ivarsson Raud til Sudreim
  • Åse Haftorsdatter

 

1.6.8.5.7.5.8.6. - Agnes Håkonsdatter Les mer

 

  • Håkon V Magusson av Norge Les mer
    • Magnus VI Håkonsson Lagabøte av Norge Les mer
    • Ingeborg Eriksdatter av Danmark Les mer

 

1.6.8.5.7.5.8.7. - Erling Vidkunnsson til Bjarkøy og Giske Les mer

 

  • Vidkunn Erlingsson til Bjarkøy Les mer
    • Erling Ivarsson
    • NN Gautesdatter (Galte)

 

1.6.8.5.7.5.8.8. - Elin Toresdatter (Manvik-ætten)

 

  • Tore Håkonsson Biskopsson Les mer
  • Ingebjørg Erlingsdotter til Tornberg
    • Erling Alvsson d.y. Tornberg Les mer
    • Kristina Margareta Birgersdotter (Folkunge)

 

1.6.8.5.7.6. - Anna Axelsdotter (Vinstorpaätten)

 

  • Axel Matsson (Hällekisätten)
  • Brita Eriksdotter

 

1.6.8.5.7.7. - Nils Nilsson Krumme, till Örboholm

 

  • Nils Nilsson Krumme
    • Nils Svensson Krumme
    • Märta Abjörnsdotter (Bagge af Berga) Les mer
  • Estrid Ragvaldsdotter till Välinge
    • Ragnvald Nilsson till Välinge
    • Ragnhild Eriksdotter (Skanke)

 

1.6.8.5.7.8. - Margareta Siggesdotter (Sparre af Rossvik) Les mer

 

  • Sigge Larsson d.y. (Sparre af Rossvik) Les mer
    • Lars Siggesson d.ä. (Sparre af Rossvik) Les mer
    • Ingeborg Bengtsdotter (sparre)
  • Kerstin Månsdotter (Natt och Dag) Les mer
    • Magnus Bengtsson (Natt och Dag) Les mer
    • Ermegard Fickesdatter (Bülow)

 

1.6.8.5.8. - Anna Eriksdotter Ribbing Les mer

 

  • Erik Svensson Ribbing, till Stora Dala Les mer
    • Sven Ribbing, till Fästered Les mer
    • Anna Bengtsdotter Gylta
  • Emeritia Eriksdotter Gyllenstierna af Lundholm Les mer
    • Eric Carlsson Gyllenstierna af Lundholm Les mer
    • Katarina (Carin) Nilsdotter Bielke af Åkerö Les mer

 

1.6.8.5.8.1. - Knut Ribbing, till Svanserid och Fästered Les mer

 

  • Peder Ribbing Les mer
  • Märta Bosdotter (Natt och Dag)
    • Bo Stensson (Natt och Dag) Les mer
    • Katarina Svensdotter (Sture)

 

1.6.8.5.8.1.5. - Sten Bosson (Natt och Dag), till Ekhult Les mer

 

  • Bo Bosson (Natt och Dag), till Ringshult Les mer
    • Bo Nilsson (Natt och Dag) Les mer
    • Cecilia Knutsdotter (Aspenäsätten)

 

1.6.8.5.8.1.5.5. - Nils Sigridsson (Natt och Dag) Les mer

1.6.8.5.8.1.5.7. - Knut Jonsson (Aspenäsätten)

1.6.8.5.8.1.5.8. - Katarina Benktsdotter (Folkungaättens lagmansgren)

 

1.6.8.5.8.1.6. - Ingeborg Karlsdotter (Vinäsätten)

 

  • Karl Birgersson (Vinäsätten)
    • Birger Karlsson (Vinäsätten)
  • Gertrud Gertsdotter (Molteke)
    • Gert Moltke

 

1.6.8.5.8.1.6.5. - Friedrich von Moltke, til Stridfelt

 

  • Matthäus Moltke

 

1.6.8.5.8.1.7. - Sven Sture (spets nedifrån) Les mer

 

  • Nils Sture

 

1.6.8.5.8.1.8. - Gunhild Mattsdotter

 

1.6.8.5.8.2. - Kerstin Gustafsdotter (en stjärna)

 

  • Gustaf Mattsson (en stjärna)
  • Brita Pedersdotter (Bååt)

 

1.6.8.5.8.3. - Bengt Persson Gylta till Påtorp, Hedensö och Simonstorp Les mer

 

  • Peder Bengtsson Gylta, till Påtorp Les mer
  • Ingeborg Pedersdotter (Sparre af Rossvik)

 

1.6.8.5.8.4. - Birgitta Bengtsdotter (Lillie)

 

  • Bengt Gregersson Lillie
  • Metta Arendsdotter (Ulv)

 

1.6.8.5.8.5. - Karl Eriksson Gyllenstierna Les mer

 

  • Erik Eriksson (Gyllenstierna) d.y. Les mer
  • Anna Karlsdotter (Vinstorpaätten III) Les mer

 

1.6.8.5.8.6. - Marina Nilsdotter (Grip)

 

  • Nils Bosson (Grip)
  • Anna Arvidsdotter Trolle

 

1.6.8.5.8.7. - Nils Pedersson Bielke af Åkerö Les mer

 

  • Peder Turesson (Bielke) Les mer
  • Katarina "Karin" Nilsdotter (Rönnow) (Sparre af Ellinga)

 

1.6.8.5.8.8. - Anna Hogenskild till Hedensö

 

  • Clemet Bengtssson Hogenskild
  • Anna Hansdotter Tott

 

1.6.8.6. - Maria Eleonora Tigerhielm Les mer

 

  • Bengt Gustaf Tigerhielm Les mer 
    • Gustav Börgesson Karlström Les mer
    • Ellika Elfdalia
  • Maria Regina Leijoncrona Les mer
    • Johan Leijoncrona Les mer
    • Barbara Dorotea Crumbügel  

 

1.6.8.6.1. - Börge Olofsson Les mer

 

1.6.8.6.2. - Anna Pedersdotter (Svenske) Les mer

 

  • Petrus Petri Svenske Les mer
    • Peder Svenske Les mer
    • NN (2. ekteskap)
  • Catharina Larsdotter Bröms
    • Lars Bröms till Borrarp Les mer
    • Margareta Drake från Västbo

 

1.6.8.6.2.5. - Johan Nilsson Ruska Les mer

 

  • Nils Jonsson Ruska Les mer
  • Karin Offesdotter (Bååt)
    • Offe Nilsson, till Halsnäs
    • Brita Persdotter

 

1.6.8.6.2.6. - Anna Jönsdotter Bröms Les mer

 

  • Jöns NN
  • Karin Jönsdotter Bröms Les mer
    • Jöns Bröms Les mer
    • Kristina Trygilsdotter (upplandaätten)

 

1.6.8.6.2.7. - Olof Kristiernsson Drake från Västbo

 

  • Kristiern Drake från Västbo
  • Margareta Svensdotter (Krumme)
    • Sven Bäk d.y. (Krumme)
    • Botilda Klausdatter Abildgaard

 

1.6.8.6.2.7.5. - Nils Krumme

 

1.6.8.6.2.7.6. - Gunnild Svensdotter Bäk

 

1.6.8.6.2.7.7. - Klaus Abildgaard

 

1.6.8.6.2.7.8. - Estrid Arvidsdotter Pik

 

1.6.8.6.2.8. - Märta Arvidsdotter (Drake af Intorp)

 

  • Arvid Knutsson (Drake af Intorp) Les mer
    • Knut Arvidsson (Drake af Intorp)
    • Kerstin Bengtsdotter (Kompan)
  • Anna Göstafsdotter (äldre Stenbock)
    • Gustaf Olofsson d.ä. Stenbock, till Toftaholm Les mer
    • NN (Uklart hvilken av de to hustruene)

 

1.6.8.6.3. - Benedictus Erici

 

  • Ericus Jonæ
  • Ingeborg Arvidsdotter

 

1.6.8.6.4. - Magdalene Svendsdotter Brunia

 

  • Sveno Laurentii

 

1.6.8.6.5. - Ola Holm Les mer

 

1.6.8.6.7. - Christofer Crumbügel Les mer

 

1.6.8.6.8. - Regina Cammerath

 

1.6.8.7. - Gustaf Gustafsson Gadde till Körtingsberg Les mer

 

  • Gustaf Olofsson Gadde Les mer
  • Susanna Kristina Petersdotter Ridder
    • Peter Holländer Ridder Les mer
    • Elisabet Johansdotter  

 

1.6.8.7.1. - Bengt Gadd

 

1.6.8.7.3. - Bertil Pehrsson Ruuth Les mer

 

  • Peder Jönsson Ruuth i Borgå Les mer
    • Jöns Jute Les mer
    • Anna Jacobsdotter
  • Gertrud Bertilsdotter Grönfelt
    • Bertil Mattsson Les mer
    • Margareta Eriksdotter (Ekelöf)

 

1.6.8.7.4. - Kristina Enevaldsdotter Enevaldi

 

  • Enevaldus Theobald Sigfridi
  • Anna Larsdotter (Teit eller Tetom)

 

1.6.8.7.5. - Hans Willumsson Holländer (Ridder)

 

  • Willum Facht

 

1.6.8.7.6. - Susanna (Anna) Robertsdotter Kruse

 

  • Robert Kruse

 

1.6.8.7.7. - Johan Kristoffersson 

1.6.8.7.8. - Brita Kristoffersdotter

 

1.6.8.8. - Ebba Magdalena Falkenberg af Trystorp Les mer 

 

 

1.6.8.8.1. - Henrik von Falkenberg af Bålby, till Börstorp, Bålby og Trystorp Les mer/Les mer

 

  • Balzer von Falkenberg af Bålby, till Salisburg Les mer
    • Melker von Falkenberg af Bålby, til Schönermark og Heinrichsdorff Les mer
    • Valborg von Sidau
  • Margareta von Blankenfelt
    • Franz von Blankenfelt, till Vollmar och Blanckenfeltshof
    • Kunigunda von Tiesenhausen

 

1.6.8.8.1.1. - Hans von Falkenberg, til Schönermark och Heinrichdorf Les mer

 

  • Didrik von Falkenberg af Bålby, till Schönermark Les mer
  • D. von Backolenten

 

1.6.8.8.1.2. - Catharina von Greiffenberg

1.6.8.8.1.3. - Claus von Sidau

1.6.8.8.1.4. - Emerentia von Blanckenborg

 

1.6.8.8.1.5. - Thomas von Blankenfelde Les mer

 

  • Wilhelm (Wilke) von Blankenfelde Les mer
    • Paul von Blankenfelde Les mer
    • Anna M. Strohband
  • Katharina von Wins
    • Thomas von Wins Les mer
    • Gertrud Dannewitz

 

1.6.8.8.1.5.1. - Peter von Blankenfelde Les mer

 

  • Jacob von Blankenfelde
    • Johann I von Blankenfelde
  • Charlotte NN

 

1.6.8.8.1.5.1.1. - Johannes I von Blankenfelde Les mer

 

1.6.8.8.1.5.2. - R. von Wilmersdorf 

 

1.6.8.8.1.5.3. - Henning II Stroband

 

  • Henning I Stroband
    • Johann Stroband

 

1.6.8.8.1.5.4. - Anna Glienicke

 

  • Heinrich Glienicke gen. Karow
    • Bernhard Glienicke gen. Karow
    • Katharina von der Gröben
  • Anna NN

 

1.6.8.8.1.5.4.1. - Matthäus/Matthias de Kare

 

1.6.8.8.1.5.4.2. - Regina von Blankenfelde

 

1.6.8.8.1.5.4.3. - Johann von der Groeben

 

  • Klaus II von der Groeben
    • Johann von der Groeben

 

1.6.8.8.1.5.4.3.1. - Hennikin von der Groeben

 

  • Heinrich II von der Groeben
    • Arnold II von der Groeben
  • Ische

 

1.6.8.8.1.5.4.3.1.1. - Heinrich I von der Groeben

 

  • Arnold I von der Groeben

 

1.6.8.8.1.5.4.4. - Margaretha von Biedenfeld

 

1.6.8.8.1.5.5. - Nickel von Wins

 

  • Coppen von Wins
    • Tömke von Wins
  • Gertrud Buchholdt

 

1.6.8.8.1.5.6. - NN von Blankenfelde

 

1.6.8.8.1.5.7. - Hans II Dannewitz

 

1.6.8.8.1.5.8. - Katarina von der Groeben

 

1.6.8.8.1.6. - Margarete von Buchholz

 

  • Christian von Buchholz
  • Benigna Kemnitz

 

1.6.8.8.1.7. - Christopfer von Tiesenhausen

1.6.8.8.1.8. - NN

 

1.6.8.8.2. - Elisabeth von Vietinghoff

 

  • Konrad Arnoldsson von Vietinghoff, till Bidleps og Lemmets
    • Arnold von Vietinghoff till Odenkat
    • Helene von Fahrensbach a.d.H. Walk
  • Gertrud Ottesdotter Yxküll, till Fichtel og Padenorm
    • Otto von Yxküll, till Paude, Konofer og Thalik
    • Anna von Treyden

 

1.6.8.8.2.1. - Heinrich II von Vietinghoff till Sussikas, Mehtak og Pernigel

 

  • Hans von Vietinghoff zu Pernigel

 

1.6.8.8.2.2. - Agneta von Rosen

 

1.6.8.8.2.3. - Winrich von Fahrensbach

 

  • Wolmar Fahrensbach
    • Wilhelm I Fahrensbach
    • NN Brakel
  • Barbara von Anrep

 

1.6.8.8.2.4. - Elisabeth von Yxküll a.d.H. Kess

 

1.6.8.8.2.5. - Reinhold von Yxküll auf Felks, Kirkota, Konofer und Peude

 

  • Nicolaus IV von Yxküll
    • Nicolaus III von Yxküll
  • NN von Tödwen

 

1.6.8.8.2.6. - Anna von Rosen a.d.H. Allo

 

  • Reinhold von Rosen auf Allo
    • Kersten von Rosen
    • Elisabeth von Ungern a.d.H. Lappier
  • Agnes von Dönhoff
    • Johann von Dönhoff
    • Allheit von Deken

 

1.6.8.8.3. - Karl Philipsson Bonde Les mer/Les mer/Les mer

 

  • Filip Jönsson Bonde Les mer
    • Jöns Bonde Les mer
    • Märta Posse af Såtenäs
  • Karin Ulfsdotter Snakenborg
    • Ulf Henriksson Snakenborg, till Fyllingarum och Norrnäs Les mer
    • Agneta Knutsdotter (Lillie af Ökna)

 

1.6.8.8.3.1. - Tord Magnusson Bonde, till Bordsjö

 

  • Magnus Filipsson Bonde
    • Filip Pedersson Bonde
    • Elin Stensdotter (blad)
  • Katarina Ingvarsdotter (Båt)
    • Ingvar Mickelsson (båt) (Svarte Skåning)
    • Ingeborg Abjörnsdotter (Bagge af Berga) Les mer

 

1.6.8.8.3.2. - Ingrid Amundsdotter (Kusse), til Samsal

 

  • Amund Torsteinsson Kusse, til Samsal
    • Torstein Gunnarsson Samsal
  • Ingegärd Eriksdatter (Skanke), til Jored
    • Erik Sæmundsen Skanke
    • Estrid Nilsdotter (Välingeätten)

 

1.6.8.8.3.3. - Axel Nilsson Posse af Såtenäs Les mer

 

  • Nils Jönsson Posse, till Såtenäs Les mer
    • Jöns Lageposse Les mer
    • Märta Knutsdotter (Tre rosor)
  • Gjertrud Matsdotter (Römer)
    • Mats Jakobsson (Römer)
    • Gro Alvsdatter (Bolt)

 

1.6.8.8.3.4. - Anna Axelsdotter

 

  • Axel Matsson (Hällekisätten)
    • Mats Påvelsson (Hällekisätten)
    • Anna Turesdotter Körning
  • Birgitta Eriksdotter (Lilliesparre)
    • Erik Nilsson Lilliesparre
    • Elin Jönsson (Välingeätten)

 

1.6.8.8.3.5. - Henrik Erlandsson Bååt, till Fyllingarum Les mer

 

  • Erland Petersson Bååt, till Handelö Les mer
    • Peter Jonsson Bååt, till Flöxhult Les mer
    • Elin Henriksdotter (Snakenborg)
  • Gertrud Birgersdotter (Sparre), till Fyllingarum
    • Birger Nilsson (sparre)
    • Brita Isaksdotter (Banér)

 

1.6.8.8.3.6. - Elin Ulfsdotter (Roos af Ervalla) Les mer

 

  • Ulf Petersson (Roos af Ervalla) Les mer
    • Peter Ulfsson (Roos af Ervalla) Les mer
    • Gjertrud Sigurdsdatter (Bolt), til Tomb
  • Birgitta Jönsdotter (lejonansikte)
    • Jöns Bengtsson (lejonansikte)
    • Katarina Magnusdotter (hästhufvud)

 

1.6.8.8.3.7. - Knut Andersson Lillie af Ökna

 

  • Anders Larsson, till Ökna
    • Lars Öndersson, till Ökna
    • Kerstin Andersdotter (hjorthorn)
  • Agneta Jönsdotter (två hjorthorn)
    • Jöns Ingemarsson (Hjort af Ornäs) (två hjorthorn)
    • Kerstin Olofsdotter (lilja)

 

1.6.8.8.3.8. - Märta Göransdotter Stiernsköld Les mer

 

  • Göran Hansson Stiernsköld Les mer
    • Hans Pedersson Stiernsköld Les mer
    • Katarina Klausdotter (Slaveka)
  • Gertrud Posse
    • Nils Jönsson Posse, till Såtenäs Les mer
    • Gertrud Matsdotter (Rømer)

 

1.6.8.8.3.8.1. - Peder Jönsson Stiernsköld, till Malsta Les mer

1.6.8.8.3.8.3. - Klaus Klausson Slaveka

1.6.8.8.3.8.4. - Bengta Johansdotter (Schack)

1.6.8.8.3.8.5. - Jöns Lagepose Les mer

1.6.8.8.3.8.6. - Märta knutsdotter (Tre Rosor)

1.6.8.8.3.8.7. - Matts Jakobsson Rømer Les mer

1.6.8.8.3.8.8. - Gro Alfsdatter (Bolt) Les mer

 

1.6.8.8.4. - Beata Oxenstierna af Eka och Lindö Les mer

 

  • Gustaf Gabrielsson Oxenstierna af Eka och Lindö, till Fiholm og Rinkesta Les mer/Les mer
    • Gabriel Kristiernsson Oxenstierna af Eka och Lindö, till Mörby, Steninge, Årsta, Gäddeholm og Fanö Les mer/Les mer
    • Beata Eriksdotter Trolle
  • Barbro Axelsdotter Bielke af Åkerö
    • Axel Eriksson (Bielke) Les mer 
    • Elsa Axelsdotter Posse

 

1.6.8.8.4.1. - Kristiern Bengtsson Oxenstierna d.y. Les mer/Les mer

  • Bengt Kristiernsson (Oxenstierna) Les mer/Les mer
  • Märtha Johansdotter (Slaweka)
    • Johan Klausson Slaweka
    • Märta Bengtsdotter (björnlår)

 

1.6.8.8.4.2. - Anna Poulsdotter Sested

 

  • Poul Sested
  • Agate Podebusk

 

1.6.8.8.4.3. - Erik Arvidsson Trolle Les mer 

 

  • Arvid Birgersson Trolle Les mer
    • Birger Trolle d.y.
    • Kristina Knutsson (Aspenäs-slekten)
  • Beata Ivarsdotter (Tott)
    • Ivar Axelsson (Tott) Les mer
    • Magdalena Karlsdotter (Bonde)

 

1.6.8.8.4.4. - Karin Eriksdotter (Gyllenstierna) 

 

  • Erik Eriksson (Gyllenstierna) d.y. Les mer
  • Anna Karlsdotter (Vistorpaätten) Les mer

 

1.6.8.8.4.5. - Erik Turesson (Bielke) Les mer 

 

  • Ture Turesson (Bielke) Les mer
  • Ingegärd Körningsdotter (Kyrning)

 

1.6.8.8.4.6. - Gunilla Johansdotter (Bese)

 

  • Johan Stensson Bese
  • Katarina Johansdotter Gädda

 

1.6.8.8.4.7. - Axel Nilsson Posse Les mer 

 

  • Nils Jönsson Posse Les mer
    • Jöns Lagepose Les mer
    • Märta knutsdotter (Tre Rosor)
  • Gertrud Mattsdatter (Rømer)

 

1.6.8.8.4.8. - Elsa Nilsdotter

 

  • Nils Clauseu
  • Margareta Brock 

 

1.6.8.8.5. - Lars Eriksson (Sparre af Rossvik) Les mer og Les mer

 

  • Erik Larsson Sparre af Rossvik Les mer og Les mer
    • Lars Siggesson (Sparre) Les mer og Les mer
    • Brita Turesdotter Trolle af Bergkvara
  • Ebba Pedersdotter Brahe
    • Peder Joakimsson Brahe af Visingsborg d.ä. Les mer
    • Beata Gustafsdotter Stenbock

 

1.6.8.8.5.1. - Sigge Larsson d.y. Sparre Les mer og Les mer

 

  • Lars Siggesson d.ä. Sparre Les mer
    • Sigge Larsson Les mer
    • Margareta Bengtsdotter (Färla)
  •  Ingeborg Bengtsdotter (rödbjälke)
    • Bengt Larsson (rödbjälke)
    • Margit Clausdotter Dowt

 

1.6.8.8.5.2. - Kristina Månsdotter (Natt och Dag)

 

  • Måns Bengtsson (Natt och Dag) Les mer
    • Bengt Stensson (Natt och Dag) Les mer
    • Kristina Magnusdotter (Marinasons ätt)
  • Ermegård Fikkesdotter Bülow
    • Fikke von Bülow
    • Hebbla Albrektsdotter Bydelsbak

     

1.6.8.8.5.2.1. - Sten Bosson (Natt och Dag) Les mer

 

  • Bo Bosson (Natt och Dag) Les mer
    • Bo Nilsson (Natt och Dag) Les mer
    • Cecilia Knutsdotter (Aspenäsätten) Les mer
  • Karin Pedersdotter (Tre Rutor)
    • Peter Ragnvaldsson (Tre Rutor)
    • Ingeborg Ragnvaldsdotter (Puke)

 

1.6.8.8.5.2.1.1. - Nils Sigurdsson

 

1.6.8.8.5.2.1.3. - Knut Jonsson (Aspenäsätten) Les mer

 

  • Johan Filipsson (Blå) (Aspenäsätten) Les mer
    • Filip Birgersson (Aspenäsätten) Les mer
    • Cecilia Knutsdotter
  • Ingeborg Svantepolksdotter Les mer
    • Svantepolk Knutsson Les mer
    • Bengta (Benedicta) Sunesdotter (Folkungaätten) Les mer

 

1.6.8.8.5.2.1.3.3. - Knut (Birgersson) jarl Les mer

 

  • Birger Brosa Les mer
  • Brigida Haraldsdotter av Norge Les mer
    • Harald IV (Magnusson) Gille av Norge Les mer
    • Tora Gudmundsdotter (m/forbehold)

 

1.6.8.8.5.2.1.3.4. - Sigrid Knutsdotter

 

  • Knut I Eriksson av Sverige Les mer
    • Erik IX (Jedvardsson) den helige av Sverige Les mer
    • Kristina Björnsdotter av Danmark Les mer
  • NN Knutsdotter

 

1.6.8.8.5.2.1.3.5. - Knut Valdemarsson av Danmark Les mer

 

  • Valdemar Sejr II av Danmark Les mer
    • Valdemar I den store av Danmark Les mer
    • Sofija Vladimirovna av Minsk Les mer
  • Helena Guttormsdatter Les mer
    • Guttorm Austmannsson Jarl

 

1.6.8.8.5.2.1.3.7. - Sune Folkesson (Folkungaätten) Les mer

 

1.6.8.8.5.2.1.3.8. - Helena Sverkersdotter av Sverige Les mer

 

1.6.8.8.5.2.1.4. - Katarina Bengstdotter (Bjälboätten) Les mer

 

1.6.8.8.5.2.2. - Ingeborg Karlsdotter

 

1.6.8.8.5.3. - Ture Arvidsson Trolle, till Bergkvara Les mer/Les mer

 

  • Arvid Birgersson Trolle, till Bergkvara Les mer/Les mer
    • Birger Birgersson (Trolle) d.y., till Bergkvara Les mer/Les mer
    • Kristina Knutsdotter (Blå)
  • Brita Turesdotter Bielke af Åkerö
    • Ture Turesson Bielke, till Kråkerum og Ravelsta Les mer/Les mer
    • Ingegärd Körningsdotter (tre sjöblad i kluven sköld)

 

1.6.8.8.5.3.1. - Birger Birgersson (Trolle) d.ä. Les mer

 

 

1.6.8.8.5.3.5. - Ture Stensson (Bielke) Les mer

 

  • Sten Bengtsson (Bielke) Les mer
    • Bengt Turesson (Bielke) Les mer
    • Ingeborg Magnusdotter (Ulvåsaätten) Les mer
  • Katarina Holmgersdotter (Ulv) Les mer
    • Holmger Karlsson (Ulv)
    • Katarina Nilsdotter (Revelstaätt) Les mer

 

1.6.8.8.5.3.6. - Margareta Eriksdotter (Krummedige) Les mer

 

  • Erik Krummedige, till Trankärr Les mer
    • Segebod Krummedige
    • Cæcilie Pedersdatter Skram
  • Beata von Thienen

 

1.6.8.8.5.3.7. - Körning Kettilsson (danska ätten Kyrning)

 

1.6.8.8.5.3.8. - Karin Björnsdotter (Björn)

   

1.6.8.8.5.4. - Magdalena Eriksdotter Gyllenstierna af Lundholm

 

  • Erik Eriksson (Gyllenstierna) d.y. Les mer
    • Erik Eriksson (Gyllenstierna) d.ä. Les mer
    • Kristina Karlsdotter (Bonde) Les mer
  • Anna Karlsdotter (Vinstorpaätten) Les mer
    • Karl Bengtsson (Vinstorpaätten)
    • Karin Lagesdotter Sparre

 

1.6.8.8.5.4.1. - Erik Nielsen (Gyldenstierne) til Ågård

 

  • Niels Eriksen (Gyldenstierne) den höge til Ågård og Demstrup
    • Erik Nielsen
    • Cecilia Pedersdotter Vendelbo
  •  Christina af Aagaard

 

1.6.8.8.5.4.1.1. - Niels Erikssen til Aagaard og Restrup

 

  • Erik Knudsen
    • Knud Eriksen
  • Anna Trefeld
    • Karl Esbernsen

 

1.6.8.8.5.4.1.1.1. - Erik Eriksen

 

  • Erik Langeben 

 

1.6.8.8.5.4.1.1.5. - Esbern NN 

 

1.6.8.8.5.4.1.2. - Edel Saltensee

 

1.6.8.8.5.4.1.3. - Peder Vendelbo

 

1.6.8.8.5.4.2. - Görvel Andersdatter (Lunge)

 

  • Anders Olufsen Lunge
  • Elsif Pedersdatter (Grubbe)

 

1.6.8.8.5.4.3. - Karl II Knutsson (Bonde) av Norge og Sverige Les mer

 

  • Knut Bonde Tordsson till Ekholmen Les mer
  • Margareta Karlsdotter (Sparre av Tofta) Les mer
    • Karl Ulfsson (Sparre av Tofta) Les mer
    • NN (Hustru i 4. eller 5. ekteskap)

 

1.6.8.8.5.4.4. - Birgitta Turesdotter (Bielke)

 

  • Ture Stensson (Bielke) Les mer
    • Sten Bengtsson (Bielke) Les mer
    • Katarina Holmgersdotter (Ulv)
  • Birgitta Abrahamsdotter (tjurhuvud)
    • Abraham Brodersson (tjurhuvud) Les mer
    • Märta Pedersdotter (Budde)

 

1.6.8.8.5.5. - Joakim Brahe Les mer/Les mer

 

  • Peder Magnusson Brahe Les mer/Les mer
  • Öllegård Turesdotter (Svarte Skåning)
    • Ture Jönsson (Svarte Skåning)
    • Birgitta Henriksdotter (Snakenborg)

 

1.6.8.8.5.6. - Margareta Eriksdotter Vasa

 

 

1.6.8.8.5.7. - Gustaf Olofsson Stenbock Les mer/Les mer

 

  • Olof Arvidsson Stenbock Les mer / Les mer
    • Arvid Knutsson (Drake af Intorp), till Torpa Les mer/Les mer
    • Anna Gustafsdotter (Stenbock)
  • Karin Haraldsdotter Lake Les mer
    • Harald Lake Les mer
    • Ingrid Nilsdotter (pil)

 

1.6.8.8.5.8. - Brita Eriksdotter Leijonhufvud

 

  • Erik Abrahamsson Leijonhufvud Les mer
    • Abraham Kristiernsson (Leijonhufvud) Les mer
    • Birgitta Månsdotter (Natt och Dag) Les mer
  • Ebba Eriksdotter Vasa Les mer

 

1.6.8.8.6. - Märta Gustafsdotter Banér

 

  • Gustaf Axelsson Banér Les mer
    • Axel Nilsson (Banér) Les mer
    • Margareta Pedersdotter Bielke
  • Kristina Svantesdotter Sture Les mer

 

1.6.8.8.6.1. - Nils Eskilsson (Banér) Les mer

 

  • Eskil Isaksson (Banér) Les mer
  • Birgitta Arentsdotter (Ulf)

 

1.6.8.8.6.2. - Ingeborg Laurensdotter (Tott) Les mer

 

  • Laurens Axelsen Thott Les mer
    • Axel Pedersen Thott Les mer/Les mer
    • Ingeborg Ivarsdotter (Ivar Nilssons ätt)
  • Karin Eriksdotter Nipertz Les mer
    • Erik Nipertz Les mer
    • Ebba Eriksdatter (Krummedige)

 

1.6.8.8.6.3. - Peder Turesson Bielke af Åkerö Les mer

 

  • Ture Turesson (Bielke) Les mer
    • Ture Stensson (Bielke)